W meczu dziesiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Piast po ciekawym meczu wygrał u siebie z Widzewem Łódź 3:2 (2:0). Bohaterem spotkania był Serhij Krykun, który nie dość, że strzelił dwa gole, to jeszcze wywalczył rzut karny, zamieniony na bramkę przez Patryka Dziczka.

Goście już w pierwszej minucie mogli prowadzić 1:0. František Plach źle obliczył tor lotu piłki, dopadł do niej Bartłomiej Pawłowski, ale w porę interweniowali defensorzy Piasta. Widzew postraszył też Piasta w 12. minucie. Na szczęście niecelnie uderzał z dystansu Marek Hanousek. Dwanaście minut później gliwiczanie objęli prowadzenie. Michał Chrapek wycofał piłkę przed pole karne do Grzegorza Tomasiewicza, ten miękko wrzucił ją w szesnastkę, a pozostawiony bez opieki Krykun mocnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 35. minucie Widzew mógł wyrównać. Doskonałej okazji nie wykorzystał jednak Jordi Sanchez. Minutę później było już 2:0 dla Piasta. Jorge Felix w polu karnym zabrał piłkę zawodnikowi Widzewa, zagrał ją wzdłuż linii końcowej, a stojący dwa metry od bramki Krykun wpakował ją do siatki. Na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach schodzili gospodarze.

Tuż po wznowieniu gry (47. min) goście zdobyli kontaktowego gola. Kilka metrów przed polem karnym Piasta faulowany był Bartłomiej Pawłowski. Poszkodowany precyzyjnie uderzył z wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki, potem od nogi interweniującego Placha i wpadła do bramki. W 64. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Krykun w polu karnym został powalony przez defensora Widzewa, sędzia postanowił skorzystać z VAR i po analizie wskazał na 11 metr. Rzut karny na gola zamienił Dziczek. W kolejnych minutach Widzew nie był w stanie zagrozić poważnie bramce Piasta. Gospodarze również specjalnie nie forsowali, tempa gry mając korzystny dla siebie rezultat. Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył 6 minut. Końcówka była dość nerwowa, bo łodzianie zdobyli drugiego gola. Jego autorem był Imad Rondić. Na wyrównanie gościom jednak zabrakło już czasu. Piast wygrał zasłużenie po pięciu meczach bez zwycięstwa.

Piast: František Plach – Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Tomáš Huk (80’ Miguel Muñoz), Aléxandros Katránis – Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (72’ Miłosz Szczepański), Serhij Krykun (72’ Damian Kądzior) – Jorge Félix (90’ Jakub Holúbek).