Pierwsze zwycięstwo w tym roku na swoim stadionie zanotowali piłkarze Piasta. W 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonali Lechię Gdańsk 1:0. Zwycięską bramkę, pierwszą w barwach Piasta, zdobył Ariel Mosór.

To miał być mecz, w którym jedna z drużyn przełamie niekorzystną serię. Piast ostatni raz na własnym boisku wygrał 26 listopada z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (2:1). Ostatnie zwycięstwo na wyjeździe Lechia Gdańsk zanotowała... pięć miesięcy temu – 30 października w spotkaniu z Wartą Poznań (2:0).
W pierwszej połowie dużo było walki, biegania, ale brakowało klarownych sytuacji. W grze obu zespołów wiele było za to nieporozumień, niecelnych podań, strat piłki. Dość powiedzieć, że w premierowych 45 minutach żadna z drużyn nie zdołała oddać na bramkę rywala celnego uderzenia! Kibicom mocniej zabiły serca dopiero w doliczonym czasie, kiedy po dośrodkowaniu Toma Hateleya z rzutu rożnego, Kamil Wilczek głową posłał piłkę obok słupka.
W drugiej połowie Piast i Lechia zagrały aktywniej w ofensywie. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 68. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tom Hateley, a Ariel Mosór celną główką pokonał Dusana Kuciaka. To było pierwsze trafienie 19-latka w Ekstraklasie i barwach Piasta. Był to też pierwszy gol niebiesko-czerwonych w tym roku na własnym stadionie.

Piast: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Tomáš Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Jakub Holúbek, Tihomir Kostadinov (76’ Michał Kaput), Tom Hateley, Michał Chrapek, Damian Kądzior (90’ Rauno Sappinen), Kamil Wilczek (76’ Alberto Toril).