Bez czterech podstawowych zawodników Piast przystąpił do wyjazdowego meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Niestety, niebiesko-czerwoni ulegli Lechii Gdańsk 0:1. To druga porażka z rzędu podopiecznych Waldemara Fornalika.
W meczowej osiemnastce zabrakło, podobnie jak w spotkaniu z Zagłębiem Lubin, kontuzjowanych Jakubów: Czerwińskiego i Holubka. Do Gdańska nie pojechali też, narzekający na urazy po spotkaniu z Miedziowymi, Tiago Alves i Kristopher Vida.

Mecz kiepsko zaczął się dla gliwiczan. Już w 12. minucie Mateusz Żukowski podaniem z własnej połowy uruchomił na skrzydle Josepha Ceesaya. Ten zostawił w tyle Tomaszów: Mokwę i Huka, pobiegł w kierunku bramki Piasta i idealnie podał do Łukasza Zwolińskiego, który mocnym strzałem przy krótkim słupku pokonał Františka Placha. Kilka minut później Piast miał szansę na wyrównującego gola, ale po idealnym zagraniu Martina Konczkowskiego Dominik Steczyk spudłował.

Gliwiczanie wyszli na drugą połowę z zamiarem zmiany wyniku. Gdańszczanie z rzadka atakowali, ale i tak mieli kilka sytuacji, aby podwyższyć wynik (Maciej Gajos, Ilkay Durmus). Gliwiczanie też próbowali, lecz brakowało klarownych sytuacji do zdobycia goli. Warto odnotować, że w drużynie Piasta zadebiutował Nikola Stojilijković, który zmienił Alberta Torila. Serb zagrał tylko 13 minut i póki co nic ciekawego nie pokazał.

Dzięki wygranej Lechia Gdańsk przerwała passę trzech meczów bez zwycięstwa i awansowała na czwarte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Gliwiczanie spadli na 10. lokatę. Najbliższy mecz Piast zagra u siebie w poniedziałek, 27 września. O godzinie 18.00 podejmować będzie Cracovię.

Piast: František Plach – Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Tomáš Huk, Tomasz Mokwa, Damian Kądzior (90’ Tomasz Jodłowiec), Patryk Lipski, Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (72’ Arkadiusz Pyrka, Dominik Steczyk (77’ Michael Ameyaw), Alberto Toril (77’ Nikola Stojiljković).