W gliwickim kinie Amok spotkały się pokolenia piłkarzy, trenerów i działaczy tworzących historię Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, które obchodziło w ubiegłym roku 70-lecia istnienia. 
Z uwagi na obostrzenia pandemiczne uroczystą galę trzeba było przenieść na inny termin i odbyła się ona 1 października br.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości: prezes Śl ZPN Henryk Kula (jednocześnie wiceprezes PZPN), wiceprezes piłkarskiej centrali do spraw piłki zawodowej Wojciech Cygan, prezesi innych podokręgów Śl ZPN, a także reprezentanci samorządów. W Amoku obecni byli również działacze, sędziowie i byli piłkarze: Jan Banaś, Marcin Bochynek, Marcin Brosz, Fryderyk Cholewa, Jerzy Dudek, Jarosław Kaszowski, Jan i Janusz Kowalscy, Jan Jonda, Stanisław Oślizło, Tadeusze Stachura, Piotr Werner, Marcin Żemaitis oraz nasz rodzynek Agnieszka Pluskota reprezentanta Polski.
Po filmowej prezentacji przyszedł czas na wyróżnienia i odznaczenia. Prezes Henryk Kula w imieniu PZPN-u wręczył: Medale za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej – srebrne: Aleksandrowi Gorczyńskiemu i Józefowi Poloczkowi oraz brązowy Tadeuszowi Stachurze. Ponadto Honorowe Odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali – złote: Marcin Bochynek, Edward Konopka i Krzysztof Skurski; srebrną – Janusz Kowalski oraz brązowe: Barbara Knebel, Małgorzata Sędzimir-Pszowska, Tomasz Czok, Sebastian Kancy i Bartłomiej Lekki. Ponadto Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali – złote: Ryszard Bęben, Tadeusz Cyrus, Łukasz Nieużyła, Kamil Pleszczyński, Sławomir Stempin i Arkadiusz Zawort; srebrne: Mariusz Kowolik, Artur Litwin, Zbigniew Matuszek i Marian Ryndak oraz brązowe: Krzysztof Bochenek, Grzegorz Podeszwa, Piotr Skorupa i Paweł Strumiński.

Nie zabrakło także jubileuszowego grawertonu wręczonego na ręce prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Brysia przez Henryka Kulę oraz symbolicznego dyplomu gratulacyjnego przekazanego przez Konwent Prezesów Podokręgów.

Natomiast przez Jarosława Brysia i wspierającego go wiceprezesa Podokręgu Zabrze Tomasza Kulczyckiego specjalnymi upominkami wyróżnieni zostali samorządowcy (w imieniu których podziękował prezydent Gliwic Adam Neuman) oraz sponsorzy. Nie zabrakło także upominków od dobrodziejów, samorządowców, klubowych działaczy dla jubilata, a wszystko spięła muzyczną klamrą Martyna Wolsztyńska znana nie tylko z tego, że pięknie śpiewa, ale także z tego że jest starszą siostrą braci znanych z piłkarskich boisk.

Fakt, że zgasły świata i sala kina Amok opustoszała wcale nie oznaczał, że nastąpił koniec gali. Kuluarowe spotkania w holu, rozmowy po latach, zdjęcia z Jerzym Dudkiem i innymi gwiazdami oraz „dogrywka” z wizytą prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego sprawiły, że ten wieczór jego uczestnikom na pewno na długo pozostanie w pamięci.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj