Piast kontynuuje dobrą passę na wiosnę. W piątek, w derbowym meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy pokonał Górnika Zabrze 1:0. Gola zdobył Grzegorz Tomasiewicz.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gliwiczan, którzy atakowali niemal przez 45 minut. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, zmuszając do interwencji Daniela Bielicę. W 12. minucie golkiper Górnika był już bezradny. Michael Ameyaw, który w ostatniej chwili znalazł się w wyjściowej jedenastce (na rozgrzewce kontuzji doznał Damian Kądzior) wypuścił Arkadiusza Pyrkę, ten popędził w kierunku bramki zabrzan i wyłożył futbolówkę do Aleksandrosa Katranisa. Strzał Greka został zablokowany, do  bezpańskiej piłki dopadł Grzegorz Tomasiewicz i umieścił ją w bramce. Gospodarze całkowicie zdominowali przyjezdnych i w następnych minutach mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia (Jorge Felix, Kamil Wilczek, Katranis). Minimalnym, ale w pełni zasłużonym prowadzeniem Piasta zakończyła się pierwsza połowa.

Piast zasłużenie wygrał mecz derbowy z Górnikiem i znacznie oddalił się od strefy spadkowej.

Trener Górnika, Jan Urban na drugą część spotkania wprowadził trzech nowych zawodników i zabrzanie zaczęli grać nieco lepiej. Nie przekładało się to jednak na okazje bramkowe. Inaczej Piast. W 53. minucie był bardzo blisko podwyższenia prowadzenia. Po rzucie rożnym główkował Jakub Czerwiński, piłka jednak przeszła tuż obok słupka, choć stojący koło niego Wilczek powinien był zmienić jej lotu. Piast nie zwalniał tempa i kreował sobie kolejne okazje. Potem mecz się wyrównał, akcje kończyły się jednak interwencjami obrońców lub niecelnymi strzałami. Czym było bliżej końca meczu tym mocniej przyciskał Górnik. Świetnie jednak spisywał się w bramce bezrobotny do tego momentu František Plach, który dwa razy uratował skórę kolegom. Ostatecznie Piast nie dał sobie wyrwać wygranej, zasłużenie zainkasował trzy punkty i wskoczył na ósme miejsce w tabeli.

Piast: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Aléxandros Katránis, Michael Ameyaw, Tom Hateley, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (75’ Michał Kaput), Jorge Félix (81’ Jakub Holúbek), Kamil Wilczek (67’ Alex Sobczyk).

Aleksandar Vuković (trener Piasta Gliwice) -  Zrobiliśmy bardzo dużo, żeby ten mecz wygrać i nie mieliśmy tyle pecha, żeby stracić jakąś bramkę z niewielu sytuacji, jakie stworzył Górnik. To jest budujące, jak wyglądała postawa drużyny. To jest budujące i za to duże gratulacje. Cały czas mamy jednak świadomość, że dalej trzeba pracować i przygotowywać się do kolejnych meczów, a konkretnie do następnego ze Śląskiem Wrocław. Następną rzecz, którą muszę podkreślić - pierwszy raz, w mojej mocno subiektywnej ocenie, doping na stadionie był bardzo budujący, potrzebny i dająco dużo drużynie. Wiem, że derby i to ważne dla kibiców, ale chciałbym mieć taki doping w każdym meczu. To byłaby dla nas naprawdę duża wartość. Kibice pokazali, że potrafią zrobić wspaniałą atmosferę na stadionie, a wtedy jest nam odrobinę łatwiej.