Piłkarze Piasta Gliwice w ubiegłym tygodniu szlifowali formę w Kamieniu koło Rybnika. Trener Waldemar Fornalik mówił po tym zgrupowaniu, że zawodnicy bardzo ciężko trenowali i właściwie wszyscy pokazali, że zależy im żeby grać w pierwszej jedenastce.

Do Kamienia nie pojechali: Patryk Lipski, Dominik Steczyk, Tiago Alves oraz Nikola Stojiljković, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Oprócz trzech nowych zawodników (Tihomir Kostadinov, Rauno Sappinen) w Kamieniu ćwiczyło też z pierwszym zespołem kilku młodych piłkarzy z drugiej drużyny.

Wygrana w sparingu

Na zakończenie zgrupowania Piast zagrał w sobotę pierwszą grę kontrolną. Przeciwnikiem niebiesko-czerwonych był trzecioligowy LZS Goczałkowice Zdrój. Piast już w 6. minucie objął prowadzenie, gola zdobył Aléxandros Katránis. W 20. minucie przytomnie w polu karnym zachował się Sappinen i było 2:0. Siedem minut później goście zdobyli kontaktową bramkę. Rzut karny zamienił na gola Przemysław Trytko. Tylko przez minutę rywale mieli powody do radości. Drugie trafienie zanotował Sappinen.

Na drugą odsłonę wyszła już inna jedenastka Piasta, ale dalej to gliwiczanie kontrolowali wydarzenia na boisku. W 57. minucie Kristopher Vida zagrał do Arkadiusza Pyrki, który zmienił wynik na 4:1. Rezultat spotkania w 62. minucie ustalił Gabriel Kirejczyk.

Piast: Karol Szymański (46’ Bartłomiej Jelonek) – Tomasz Mokwa (46’ Michael Ameyaw), Ariel Mosór (46’ Tomáš Huk), Jakub Czerwiński (46’ Miguel Muñoz), Aléxandros Katránis (46’ Jakub Holúbek), Damian Kądzior (46’ Arkadiusz Pyrka), Michał Kaput (46’ Tihomir Kostadinov), Michał Chrapek (46’ Tom Hateley, 75’ Bartosz Łuczak), Rauno Sappinen (46’ Kristopher Vida), Mateusz Winciersz (46’ Patryk Fabian, 68’ Jakub Niedbała), Alberto Toril (46’ Gabriel Kirejczyk).

Austriacki wieżowiec

Piast nie ustaje w poszukiwaniu wzmocnień. W poniedziałek, tuż przed wylotem na drugie zgrupowanie do Turcji, klub z Okrzei zakontraktował 24-letniego austriackiego stopera Constantina Reinera. Zawodnik mierzy aż 197 centymetrów wzrostu i poprawi średnią wzrostu defensywy Piasta, która w lidze jest jedną z niższych.
Ostatnim klubem Austriaka był szósty w tabeli tamtejszej Bundesligi - SV Ried. Reiner był tam podstawowym zawodnikiem. Zagrał w 16 meczach i zdobył dwa gole. Z Piastem związał się do czerwca 2025 r.
Klub z Okrzei zapowiada jeszcze jeden transfer, który - jeśli dojdzie do skutku - ma być prawdziwym hitem.