Piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice – beniaminek I ligi - po wyrównanym i bardzo emocjonującym meczu zremisowały z SMS ZPRP Płock 25:25 (13:16). Gliwiczanki pokazały, że potrafią walczyć do końca i z meczu na mecz stawiają bardzo trudne warunki doświadczonym przeciwniczkom.
Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie była jak zawsze Aleksandra Abramowicz, która rzuciła bramkę na wagę remisu na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego!
Losy meczu po przegranej pierwszej połowie odwróciła świetnie dysponowana w tym spotkaniu Patrycja Kobusińska, wspierana przez doświadczoną Małgorzatę Krzymińską. Bardzo dobra gra w defensywie całej drużyny w końcówce spotkania nie pozwoliła na zdobycie bramki przeciwniczkom przez ostatnie cztery minuty.

Na uwagę zasługuje również świetna dyspozycja bramkarki Patrycji Wróbel, która wytrzymała próbę nerwów i nie dała się zaskoczyć licealistkom z Płocka. Z pewnością dziewczynom z Sośnicy pomogła licznie zgromadzona publiczność, która jak zwykle nie zawiodła i wspierała drużynę gorącym dopingiem.
Skład: Zizulewska, Wróbel, Derezińska, Abramowicz 9, Kobusińska 5, Krzymińska 4, Mrozek 2, Krasoń 2, Golec 2, Reichel 1, Walus, Kempa, Nawrocka, Kowalczyk,Nowak.