Piast, po trzech miesiącach bez zwycięstwa na swoim stadionie, ponownie triumfuje przy Okrzei. Niebiesko-czerwoni w spotkaniu derbowym pokonali Ruch Chorzów 2:1 (1:0).
Ostatni raz podopieczni trenera Latala wygrali na swoim stadionie 25 lipca. Pokonali wówczas Wisłę Płock. Potem przyszła seria remisów i porażek. Nadzieję na dobry wynik piłkarze dali kibicom w Gdyni, kiedy ograli Arkę 2:1. W sobotę Piast długo nie potrafił sforsować defensywy gości. Udało się dopiero w 41. minucie. Gola zdobył uderzeniem zza pola karnego Tomasz Mokwa. Goście w drugiej połowie odpowiedzieli trafieniem Jarosława Niezgody. Ostatnie zdanie należało jednak do gospodarzy. W 86. minucie, po rzucie rożnym, najprzytomniej w polu karnym zachował się Aleksandar Sedlar. Piast po tym zwycięstwie zbliżył się do zespołów z pierwszej ósemki.

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 22. Tomasz Mokwa (77, 12. Saša Živec), 88. Uroš Korun, 5. Marcin Pietrowski, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Patrik Mráz – 21. Gerard Badía, 9. Radosław Murawski, 15. Michał Masłowski (68, 82. Martin Bukata) – 7. Maciej Jankowski (62, 26. Bartosz Szeliga), 10. Josip Barišić.