Proceder spalania śmieci w przydomowych piecach ma ogromny wpływ na jakość powietrza, warto więc zastanowić się, nim wrzuci się plastikowe butelki do paleniska, bo trujące substancje mogą mieć zgubne konsekwencje zarówno dla samych mieszkańców jak i sąsiadów.

Nie segregowane odpady czyli tani opał na zimę

Spalając nie posegregowane odpady wcale nie uzyska się oczekiwanych rezultatów, gdyż śmieci mają niską wartość energetyczną, jednak w sezonie jesienno-zimowym kłęby czarnego dymu to już nie rzadkość. Powstaje więc pytanie, po co to robić, skoro ani nie zyskuje się ciepła ani nie są to tak naprawdę oszczędności, bo za śmieci każdy mieszkaniec musi uiszczać opłatę. Domowe kominy nie posiadają systemów filtracyjnych, dlatego wytwarzają znacznie więcej trujących substancji niż fabryki. Skutki takich działań są poważne, bo związki chemiczne znajdujące się w powietrzu zagrażają zdrowiu wszystkich, a zwłaszcza dzieci.

Złą jakość powietrza - jak sobie z tym radzić?

Cóż nie ma złotego środka który z dnia na dzień wyeliminuje problem „śmieciowego opału”, jeśli społeczeństwo nie zrozumie zagrodzenia jakie niesie za sobą.  Zakazy, nakazy również nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Pozostają więc tylko doraźne środki, systemy filtracyjne, maseczki przeciwsmogowe, diety wzmacniające organizm oraz unikanie wychodzenia jeśli norma stężenia smogu jest przekroczona kilkakrotnie. Oczywiście problem tkwi nie tylko w powietrzu, gdyż czyhających zagrożeń jest o wiele więcej. W trosce o środowisko, które przecież jest nam niezbędne do życia, warto zwrócić uwagę na możliwość zastosowania rozwiązań, zarówno w rolnictwie, przemyśle, czy transporcie, które nie będą go dewastowały.

Ekologiczne rozwiązania dla rolników i nie tylko

Patrząc jeszcze kilka lat wstecz, to mobilne zbiorniki na paliwo cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem głównie wśród właścicieli dużych gospodarstw. Obecnie nawet osoby, które zarządzają kilkoma hektarami, chętnie je nabywają. Cóż, nie da się ukryć, iż jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba za każdym razem odwiedzać stacji benzynowej, a transport paliwa nie zagraża środowisku.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie zbiornika?

Na pewno priorytetem przy wyborze powinno być sprawdzenie, z jakich materiałów został wykonany. Musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne czy promieniowanie UV. Szukając odpowiedniego zbiornika, warto zapoznać się z bogatą ofertą http://oczyszczalnie24.eu/15-oczyszczalnie-biologiczne , gdzie można znaleźć wiele interesujących produktów, które spełnią wszystkie oczekiwania. Oczywiście pojemność także będzie miała znaczenie tak samo, jak to czy spełnia wymagania ADR odnośnie transportu niebezpiecznych substancji.

Kiedy warto zainwestować w mobilny zbiornik?

Zbiornik na olej napędowy można z powiedzeniem wykorzystywać zarówno w dużym wielohektarowym gospodarstwie, jak i okaże się niezastąpiony w przemyśle czy firmie transportowej. Dzięki takim rozwiązaniom paliwo może być bezpiecznie dostarczone do docelowego miejsca, a co ważne nie trzeba przerywać pracy, by znów odwiedzać stacje paliw.

Materiały prasowe partnera
 
wstecz

Komentarze (5) Skomentuj

 • DF 2018-03-22 13:12:24
  Ale bełkot. Kochani, czytajcie tekst przed opublikowaniem na www
 • Mintaj 2018-03-22 19:03:29
  Całe życie palę węglem ale nigdy tak nie śmierdział jak w ostatnich latach a piecie były jakie były. Jakieś skojarzenia? Aż nadto. Kasa, kasa, kasa. A może by tak zwrócić uwagę na jakość paliwa na stacjach paliw i wyeliminować graty które smrodzą nim niemiłosiernie. Przy niskim ciśnieniu oddychać się nie da jak taki przejedzie ulicą i smród za sobą ciągnie. Ludzie wcale chętnie śmieciami nie palą. Było nie likwidować majątku narodowego za bezcen, pozbawiając ludzi pracy. Teraz gówno nie emerytury mają to gównem palą. Ale decydenci amnezję mają w tym temacie, bo ważne, że im niczego nie brakuje. Niech się bujają byli PZPR-owcy.
 • ostatni oddech, bez wydechu 2018-03-22 21:29:25
  A moze dalo by sie wprowadzic kaucje za chodliwe plastikowe butelki ? Ale kto to ma zrobic ! Roboty jest tyle - wszedzie gdzie sie spojrzy.
  • Mintaj 2018-03-28 16:50:36
   Tu nie chodzi o kaucję tylko o kasę za wymianę pieca na droższy bo niby eko, na droższy opał, o ocieplanie szkodliwym styropianem. Wyobrażasz sobie ile to kasy miasto prognozuje zarobić na nas ? Na razie tylko nas dezinformują ale nie pomagają, niby dopłaty jakieś dają i co z tego jak będzie po ptokach to za niby ekologiczny opał trzeba będzie bulić jak za zboże, konserwacja pieca też kosztuje, a te wszystkie śmierdzące grille to czysta ekologia, a te graty samochody na perfumach nie jeżdżą, nieprawdaż?
   • Mintaj 2018-03-28 16:59:15
    A może by tak Urząd Miasta albo Radni Gliwic wypowiedzieli się o opryskach chemią czyli chemtrails. Nowiny też tematu nie poruszają. Czyżby metale ciężkie którymi oddychamy są ekologiczne i dlatego dusi mnie w piersiach i płuca niszczy.