Nowoczesne, funkcjonalne stoły oraz krzesła, kolorową pościel, ale przede wszystkim mnóstwo radości i energii dostarczyli małym pacjentom chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wolontariusze w ramach akcji charytatywnej „Poduszka dla Maluszka”. To niecodzienny projekt społeczny, wspierający szpitalne oddziały dziecięce.
 – Skupiamy wokół tej idei ludzi otwartych, chętnych do dokonywania zmian, empatycznych i serdecznych. Gromadzimy środki finansowe na zakup nowego wyposażenia, by świat małych pacjentów był kolorowy, przynosił uśmiech i wiarę w powrót do zdrowia – podkreślił Rafał Andreas, koordynator akcji.

Oddział chirurgii dziecięcej gliwickiego szpitala, mimo pandemii koronawirusa, udziela pomocy chorym maluchom, m.in. po urazach, wypadkach komunikacyjnych czy z różnymi wadami wrodzonymi. Tylko w ubiegłym roku wsparcie medyczne uzyskało tutaj ponad 1300 małych pacjentów. – To, że dziecko ma piękną pościel, a do dyspozycji funkcjonalny stoliczek, to takie małe, ale jednocześnie wielkie rzeczy dla nas, rodziców, w czasie pobytu w szpitalu – podkreśla pani Joanna, mama Kuby, który właśnie przeszedł operację. 

– Dzięki akcji „Poduszka dla Maluszka” zmieniamy szpitalną rzeczywistość na lepszą. Chodzi nie tylko o wysoki poziom świadczonych usług medycznych, ale także otoczenie, wnętrza i fakt, że szpital nie będzie kojarzył się wyłącznie z bólem i smutkiem – podsumował Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

„Poduszka dla Maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna, w ramach której gromadzone są środki finansowe na zakup nowego wyposażenia dla szpitalnych oddziałów dziecięcych oraz nowe kolorowe poduszki – przytulanki dla dzieci tam przebywających. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej „Splot”. 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj