Zakup telewizora to zadanie, które tylko z pozoru wydaje się łatwe. Problemem nie są jednak tylko skomplikowane parametry, których opis na karcie produktu sporej części z nas właściwie nic nie mówi. Często okazuje się bowiem, że nie do końca potrafimy dopasować model telewizora do naszych realnych potrzeb. 

Pamiętaj, dla kogo kupujesz telewizor

Operator a twój telewizor

Co z dźwiękiem? 

Pamiętaj, dla kogo kupujesz telewizor

Telewizory dzisiaj dają naprawdę szerokie możliwości odbioru obrazu w najwyższej jakości. Pozwalają nie tylko oglądać telewizję, korzystać z platform streamingowych, lecz także swobodnie przeglądać sieć, wyświetlać prezentacje, w końcu także grać w najnowsze, zaawansowane technologicznie gry komputerowe. Wielu z nas podczas wyboru telewizora czuje się jednak niepewnie w świecie tak wielu możliwości. To z kolei prowadzi do tego, że bardzo łatwo nam przychodzi kupno zbyt dużego lub zbyt małego telewizora, przepłacenie za zbyt mało atrakcyjne rozwiązania, kupienie modelu zbyt zaawansowanego jak na potrzeby konkretnego typu użytkowników. Dlatego zanim zaczniesz się zastanawiać, jakie parametry powinien mieć idealny telewizor, zanim zaczniesz czytać rankingi, porównywarki i rekomendacje, zastanów się do czego tobie potrzebny jest telewizor. Czy jesteś osobą, która ogląda wiadomości i filmy korzystając z oferty kanałów telewizyjnych, czy może siedzi nocami na Netflixie? W zależności od odpowiedzi, potrzebny będzie ci nieco inny model telewizora. Jeszcze innego potrzebować będą osoby korzystające z możliwości smart domu i zarządzania innymi urządzeniami przez połączenie ich wszystkich jedną siecią. Jeszcze inne wymagania będą mieli miłośnicy gamingu. Poszukiwania telewizora warto więc rozpocząć od zdefiniowania własnych potrzeb, a o tym często zapominamy. 

Operator a twój telewizor

Bardzo wielu z nas zapomina, że dla jakości obrazu i wyboru sprzętu ogromne znaczenie ma źródło. Stara analogowa kablówka nie jest dobrym kompanem dla żadnego telewizora, ale w przypadku najnowszych modeli takie połączenie jest najgorszym z możliwych. Zakup nowego, dobrego telewizora, nawet tego ze średniej półki, powinien skłonić do przyjrzenia się dostępnym ofertom okolicznych operatorów. Najnowsze telewizory potrzebują obrazu cyfrowego i natywnej rozdzielczości. W tym drugim przypadku o materiały tego typu nie jest aż tak prosto, natomiast koniecznie należy wybrać dobry dekoder lub przynajmniej moduł tam wspierający HD. 

Co z dźwiękiem? 

Wiele osób koncentruje się na ocenie telewizora pod kątem jakości obrazu, zapominając zupełnie o dźwięku. Niestety w większości telewizorów jest mocno niezadowalający. Wyjątek stanowią tutaj dobrej klasy telewizory 4K. Jeśli korzystasz z kanałów typu premium, masz do dyspozycji filmy naprawdę dobrej jakości, koniecznie warto pomyśleć o zakupie głośników do telewizora. Zdania na temat zestawów kina domowego są podzielone. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście amplituner z zestawem kolumn głośnikowych z subwooferem. Niestety tego typu zakup kosztuje. W przypadku bardziej ograniczonego budżetu warto pomyśleć choć o zestawie 2.1 lub dobrej jakości soundbarze. Zakup ten warto zaplanować razem z telewizorem. 

 

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj