Od 2 listopada wszystkie sprawy związane z przyłączeniem gazu lub wznowieniem dostaw załatwimy w nowej siedzibie Rejonu Dystrybucji Gazu przy ul. Rolników. W tym samym dniu zamknięto dotychczasowe biuro obsługi przy ul. Na Piasku.

Klientów przyzwyczajonych do warunków obecnego biura gazowni spotka w Bojkowie miła niespodzianka. Przy ul. Rolników 447 czeka na nich zupełnie nowy, przestronny budynek, jeden z najnowocześniejszych tego typów obiektów w Polsce.

Za blisko 14,5 mln zł Polska Spółka Gazownicza wybudowała nowoczesne centrum obsługi klientów. Biura zajmują ponad 2,8 tys. m kw. powierzchni. Budynek wyposażono w systemy sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, sieć IT oraz wiele innych najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Jest też sala konferencyjna, w pełni wyposażona w urządzenia multimedialne. Dodatkowy atut to lokalizacja – niedaleko skrzyżowań autostrad A1 i A4, co znacznie ułatwi dojazd klientom spoza naszego miasta.

Nowy obiekt służy bowiem zarówno klientom z Gliwic, jak i terenu miejscowości tworzących powiat gliwicki. W pierwszym okresie działalności centrum zatrudni około 70 pracowników, a docelowo – 116.

RDG w Bojkowie nie jest jedynym biurem obsługi PGNiG na obszarze Gliwic. Rzeczy związane z gazem można również załatwić przy ul. Toszeckiej 101. Nie należy jednak mylić tych placówek. Przy ul. Rolników załatwimy sprawy techniczne, dotyczące wykonania nowego przyłącza gazowego lub przywrócenia zasilania, wyłączonego na przykład w związku z zaległościami w płatnościach. Natomiast biuro przy Toszeckiej zajmuje się sprawami wynikającymi z realizacją umowy z gazownią, jak rozliczenie zużycia, rozpatrywanie reklamacji itp. I działalność pozostaje w dotychczasowej lokalizacji.

Nową siedzibę RDG w Gliwicach oddano do użytku do 28 października. W wydarzeniu uczestniczyły władze PGNiG oraz PSG. Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel podkreślił, że chce, aby w ciągu najbliższych 10 lat wszystkie placówki spółki miały podobny standard, jak ta w Gliwicach. Zwrócono również uwagę, że inwestycja jest elementem prowadzonej przez PSG i wspieranej przez Rząd RP polityki zrównoważonego rozwoju i działań na szczeblu lokalnym - spółka planuje rozbudowę infrastruktury w mniejszych ośrodkach, o mniejszych szansach na rozwój niż miasta wojewódzkie. W najbliższym czasie zaplanowano otwarcie 46 nowych placówek PSG, a także zintensyfikowanie inwestycji na obszarach jeszcze niezgazyfikowanych.

(pik)

Foto: Archiwum PSG 









Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj