Pod koniec stycznia Krzysztof Obrzut, wójt gminy Rudziniec, podpisał umowę na budowę nowej hali sportowej w Kleszczowie. Będzie to już trzecia hala na terenie gminy.
Budowa nowego obiektu zakłada postawienie dwukondygnacyjnego budynku murowanego o powierzchni użytkowej ponad 1,3 tys. m kw., który za pomocą łącznika na poziomie pierwszego piętra zostanie przyłączony do istniejącej szkoły podstawowej. 

Obiekt, oprócz pełnowymiarowej sali gimnastycznej, pomieści dwie szatnie z prysznicami, toalety, pokój nauczyciela – trenera, pomieszczenie do udzielania pierwszej pomocy, magazyn na sprzęt sportowy, kotłownię oraz pomieszczenia gospodarcze. 

Na pierwszym piętrze będą mieściły się trzy sale lekcyjne, sala fitness oraz gabinet higienistki szkolnej. Warto zaznaczyć, że uwzględniona w projekcie funkcjonalność pozwoli na podział hali na dwie mniejsze części, co w razie potrzeb da możliwość prowadzenia niezależnych od siebie zajęć. 

Plan budowy zakłada również zagospodarowanie terenu. Obok obiektu wytyczona zostanie droga przeciwpożarowa z placem manewrowym oraz powstanie parking dla samochodów osobowych. Prace związane z budową mają się zakończyć we wrześniu 2020 r., a całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 6,4 mln zł. 

Hala dostępna będzie przede wszystkim dla uczniów szkoły podstawowej w Kleszczowie, ale również klubów sportowych działających na terenie gminy.
                                                          
(san)  

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj