Piast Gliwice ma nową, szóstą sekcję. Po piłce nożnej, szermierce, lekkoatletyce brydżu i futsalu przyszedł czas na e-sport. Co to takiego?

- E-sport to przyszłość – tłumaczy Jarosław Wypych z gliwickiego Piasta. - Takie nazwy, jak: League of legends, Counter-Strike: Global Offensive, FIFA, Quake, Overwatch, Playerunknown’s Battlegrounds starszym osobom może niewiele mówią, ale młodym są z pewnością znane. To nazwy gier komputerowych i wideo. Dzisiaj stanowią już nie tylko formę spędzania wolnego czasu, ale także okazję do profesjonalnej rywalizacji. Pomysł na stworzenie sekcji pojawił się w ubiegłym roku. Piast Gliwice, jako klub wielosekcyjny, angażuje się w dyscypliny, które swoim charakterem wpisują się w jego podstawowe wartości, czyli profesjonalizm i zaangażowanie. Budując kolejną sekcję, zamierzamy stworzyć silny przekaz marki: Piast to klub stawiający na nowoczesność.

Jak mówi Wypych, wirtualny rodzaj rywalizacji dostrzegły już wcześniej uznane w Europie sportowe marki, takie jak: PSG, Wolfsburg, Manchester City, Ajax, Valencia, Shalke, West Ham. Są też w tym gronie polskie kluby: Legia, GKS Tychy, Wisła Płock. Wszystkie  mają swoje drużyny e-sportowe i organizują u siebie regularne turnieje w grach komputerowych.

- O popularności tego rodzaju rywalizacji świadczą tłumy widzów chętnych do obejrzenia np. finałów ogólnoświatowych turniejów, jak IEM w Katowicach czy PGL Major w Krakowie – przekonuje Wypych. - Tym wydarzeniom towarzyszom dziesiątki tysięcy osób! Może po Katowicach, Krakowie takie imprezy zawitają też do hali Gliwice?  

- Zdajemy sobie sprawę, że środowisko fanów e-sportu jest reprezentowane przez młode i dobrze poinformowane osoby, wyczulone na każdy brak autentyczności przekazu – zauważa  Mateusz Brzyżkiewicz, dyrektor sekcji e-sportowej w Piaście. – Dlatego stawiamy na współpracę z naszymi fanami, mediami oraz influencerami  ze środowiska e-sportu (to osoby wpływowe, mającą możliwość wpływu na decyzję czy opinię innych – red.) tak, aby móc tworzyć odpowiednie treści oraz promować wydarzenia, których chcemy być częścią czy organizatorami.

 W tej chwili trwa kompletowanie drużyn (akademii i profesjonalnego zespołu). Chętnych zapraszamy do kontaktu: m.brzyzkiewicz@piast-gliwice.pl lub 883 418 071.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj