Na terenie przy bloku administracji powstanie nowy budynek, m.in. z 10 nowoczesnymi salami operacyjnymi. Mówił o tym na konferencji prasowej prof. Krzysztof Składowski, dyrektor NIO.  
- Dzięki temu rozszerzymy zabiegowe usługi zdrowotne w zakresie unitów nowotworowych piersi, klatki piersiowej, narządu rodnego i układu moczowo-płciowego, chirurgii rekonstrukcyjnej, neuroonkologii. Istnieje też konieczność przeniesienia pacjentów i usług diagnostyczno-leczniczych ze starego budynku instytutu. Tam zlokalizowane zostaną zakłady badawcze, administracja i sale dydaktyczne - tłumaczy prof. Składowski.

O rozbudowie mówi się już od kilku lat, ale głównym problemem są pieniądze. To istotna kwestia, gdyż nowy budynek pozwoli nie tylko na dalszy, lepszy, rozwój diagnostyki i leczenie nowotworów, ale również wzmocnienie zaplecza naukowo-badawczego. 

Ministerstwo Zdrowia przekazało na tę inwestycję dodatkowe 17 milionów złotych z unijnych środków. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę bloku operacyjnego, na doposażenie kliniki radioterapii, a także kliniki chirurgii ogólnej. W ostatnich latach, dzięki unijnemu wsparciu udało się zrealizować w Instytucie  inwestycje za ponad 150 mln zł. 

(ml) 


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj