„Na tropie super mocy” to nazwa gry terenowej, która zostanie przeprowadzona 19 listopada na terenie Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach. Zabawa dla osób w każdym wieku jest wydarzeniem zapowiadającym rozpoczęcie kampanii społecznej „Razem przeciw przemocy” zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Terenowa gra edukacyjna, która rozegra się 19 listopada na terenie CH FORUM, rozpocznie się o 12:00 i będzie trwała do 17:00. Wybór rozpoczęcia kampanii nie był przypadkowy - 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

Czas spędzony tego dnia w CH FORUM zapadnie w pamięć każdemu, kto zdecyduje się uczestniczyć zarówno w samej grze, jak i innych towarzyszących wydarzeniach. Organizatorzy kampanii „Razem przeciw przemocy” tego dnia przewidzieli przeprowadzenie warsztatów pt. „Skradzione Dzieciństwo”, zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej, samoobrony, jogi i zumby rodzinnej, treningów oddechowych, zooterapii, kreatywnych warsztatów pt. „Moc na Przemoc” oraz wielu innych gier, zabaw czy animacji.

W tym czasie będzie można spotkać się na terenie FORUM z psychologami, prawnikami, specjalistami i konsultantami. Organizatorzy zapewniają pełną poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz specjalne warunki potrzebne do prowadzenia tego typu spotkań. 

 - Milczenie na temat przemocy trudno przerwać, bowiem to zjawisko zamyka się najczęściej w 4 ścianach domów. Kiedy dostaliśmy po raz kolejny możliwość przyłączenia się do kampanii przeciw przemocy domowej nawet się nie zastanawialiśmy. Tysiące osób, które codziennie pojawiają się w naszym centrum będą mogły dowiedzieć się nie tylko o tym, jak skorzystać z dostępnej dziś pomocy, ale również co zrobić, gdy obserwujemy takie sytuacje - mówi Alicja Suchańska-Królica, Menadżer ds. Administracji i Marketingu CH FORUM Gliwice.

-Przemoc to niezwykle istotny i delikatny problem społeczny. Pojawia się zawsze tam, gdzie istnieją nierówne relacje i stanowi jedno z podstawowych zagrożeń dla rodzin i całego społeczeństwa. Jedną z zasadniczych ról w udzielaniu pomocy i wsparcia osobom czy rodzinom uwikłanym w przemoc odgrywa reakcja społeczna. Dlatego profilaktyka i edukacja w tym zakresie powinna mieć stale miejsce. Nie ma osób, które mogłyby powiedzieć, że ich ten temat nie dotyczy. Kampania „Razem przeciw przemocy” ma promować i udostępniać wsparcie dla osób zagrożonych czy doznających przemocy oraz uświadamiać rolę i znaczenia świadków, którzy są niezbędni dla skutecznego rozwiązywania i przeciwdziałania przemocy  – mówi Jadwiga Konopka-Chełmińska, koordynatorka kampanii „Razem przeciw przemocy”.

Kampania „Razem przeciw przemocy” obejmuje okres od listopada do grudnia 2022 r.
Skierowana jest do wszystkich członków społeczności lokalnej, dlatego warto włączyć się w cykle spotkań, szkoleń, warsztatów i wielu innych wydarzeń organizowanych na terenie Gliwic. Więcej na temat samej kampanii znajdziecie tutaj: https://opsgliwice.pl/formy-pomocy/razem-przeciw-przemocy/2022-2/

Dodatkowych informacji udziela koordynatorka kampanii - Jadwiga Konopka-Chełmińska, tel. 32 300 01 11. 

Bądź na tropie super MOCY i wykorzystaj je z nami przeciwko przemocy! Zapraszamy do FORUM!

 

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni handlowej 43.000 m², położone w ścisłym centrum Gliwic. W 2017 r. obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa jedna z nielicznych w Polsce filia miejskiej biblioteki publicznej. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.forumgliwice.pl
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH, a zarządcą MVGM – jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj