Na politechnice w Gliwicach wręczono nagrody dla najlepszych szkół w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Zwyciężyły placówki z naszego miasta i Bielska-Białej. Uroczystą galę  zorganizowała gliwicka uczelnia oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Partnerami byli Asseco Data Systems i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Podczas gali wyróżniono 15 najlepszych liceów i 15 techników z naszego województwa. 

Wśród techników zwyciężyło Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, natomiast V Liceum Ogólnokształcące z Bielska-Białej okazało się bezkonkurencyjne w rankingu śląskich liceów. 

W gronie nagrodzonych znalazły się również m.in. placówki z Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Rybnika, Tychów, Sosnowca, Cieszyna czy Częstochowy. 

Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy oraz uczniowie nagrodzonych szkół.
 
– Bardzo się cieszę, że możemy dziś w murach Politechniki Śląskiej gościć dyrektorów i uczniów najlepszych szkół w województwie. Pragnę państwu serdecznie pogratulować tak wysokich notowań w rankingu. Jestem przekonany, że mocna pozycja to wynik ciężkiej pracy i zaangażowania dyrektorów, grona pedagogicznego, a także was, drodzy uczniowie. Na sukces szkoły zawsze pracuje cała jej społeczność i dlatego możecie być z siebie dumni. Ale pamiętajcie, aby doceniać nauczycieli. To oni na co dzień przekazują wam wiedzę i z olbrzymim zaangażowaniem, poświęcając swój czas
i energię, przygotowują do konkursów, olimpiad czy egzaminów – podkreślił rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.
 
Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. Przy ocenie techników kapituła brała pod uwagę dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.
 
– Chcę zwrócić uwagę, że wśród 50 najlepszych techników w Polsce aż 11 było z naszego województw. To ewenement. Fakt ten świadczy dobitnie o świetnej współpracy pomiędzy przemysłem a edukacją i etosie pracy na Śląsku – powiedziała Magda Rulska, dyrektor marketingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.
 
Galę  wręczenia nagród  uświetnił przygotowany przez firmę Fenix Art widowiskowy pokaz laserów oraz koncert wschodzącej gwiazdy muzyki elektronicznej, studentki Politechniki Śląskiej – Erith.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj