DL Prime to prawie 19.000 mkw. powierzchni, biura, lokale usługowe i lokale handlowe.
W 2022 roku przy Piwnej powstaną trzy biurowce - kompleks będzie nosić nazwę DL Prime. Znajdą się w nim biura, lokale usługowe i lokale handlowe. Budowa już się rozpoczęła a inwestor - DL Invest Group- ma już głównego najemcę: ista Shared Service Polska.

Pustka ze śmietnikiem 

Ogromny teren w środku miasta od 20 lat ział pustką. Dziedzictwo dwóch gliwickich rodów przemysłowych z XIX i XX wieku, Huldschinskich i Ballestremów było placem zalanym betonem, z chaszczami i wielkim nielegalnym śmietniskiem. Po likwidacji huty Gliwice w 2000 roku nieruchomość, należącą do Skarbu Państwa, kupiła spółka Focus Mall. 

Po kilku latach okazało się, że z planów wybudowania centrum handlowo-rozrywkowego nic nie wyjdzie. Spółka miała kłopoty finansowe i ogłosiła upadłość, pozostawiając w spadku zabetonowany teren (koszt tej operacji to 100 mln zł). W 2013 roku działkę przejęła kolejna spółka ProLogis, ale i ona nie wywiązała się ze zobowiązań inwestycyjnych. 

Teren po hucie trafił pod zarząd syndyka, który przez kilka lat szukał kupców. Miasto opracowało dla tego kwartału plan przestrzennego zagospodarowania zaś zachętą dla przyszłych inwestorów było zaproszenie do opracowania wstępnych koncepcji. 

Na Piwnej zajdzie zmiana 

W 2019 roku część terenu kupiła DL Invest Group, firma zajmująca się budową centrów logistycznych, biurowych i handlowych. W Gliwicach ma już nieruchomości, zabytkowe budynki – starej poczty i dawnej giełdy zbożowej, oba wzorcowo odrestaurowane.  

Inwestycja przy Piwnej, czyli kampus DL Prime, to prawie 19.000 mkw.  powierzchni z czego 7800 tys zajmie ista Shared Service Polska. Spółka świadczy usługi outsourcingowe dla Grupy ista w zakresie księgowości, IT oraz rozliczeń zużycia mediów dla klientów firmy w Polsce i na świecie. W Polsce pracuje w czterech biurach, z których dwa zlokalizowane są w Gliwicach. We wrześniu 2022 roku główna siedziba firmy przeniesie się do nowych przestronnych biur w czteropiętrowym budynku właśnie przy Piwnej. 

Od żłobka do paneli 

Na terenie DL Prime mają powstać m.in. przedszkole, żłobek, klub fitness, punkty handlowe w tym piekarnia i drogeria, przestrzeń coworkingowa oraz strefa wypoczynku. Biura zasilane będą energią elektryczną w części pochodzącą z odnawialnych źródeł przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych. Do podlewania trawników zbierana będzie deszczówka, planowany jest także odzysk wody szarej. Do dyspozycji osób zatrudnionych na terenie kompleksu i korzystających z tamtejszych usług będzie ponad 600 miejsc parkingowych.  - Zasadniczym założeniem powstania tego projektu jest umożliwienie pracodawcom możliwości rozwoju struktur pracowniczych w doskonale skomunikowanym budynku, który nie jest już tylko miejscem pracy, ale i życia, co nie pozostaje bez znaczenia na bardzo wymagającym obecnie rynku pracy – deklaruje DL Invest Group. 

Małgorzata Lichecka

Galeria

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • Buda 2021-01-07 16:42:33
  Jeszcze niedawno miała być Biedronka .... :-))
 • fandudy 2021-01-07 17:44:36
  Ten plac nazywano placem im. PIOTRA DUDY czołowego działacza związkowego zlikwidowanej Huty 1 Maja!!
  • Hutnik 2021-01-25 20:07:00
   Zlikwidowano Hutę Gliwice. Huta 1 Mają miała się całkiem dobrze bez Dudy.
 • Susan Benson 2021-02-11 15:32:12
  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.