Choć niewątpliwie miejsce samo w sobie jest szczególne, jego lokalizacja – z dala od tętniącego życiem miasta – mogła rodzić pewne obawy odnośnie tego, czy restauracja i klub muzyczny tak usytuowane przyjmą się na gliwickim gruncie. Czas pokazał, że serce włożone w tworzenie Cechowni, nadało jej własne tętno. A gliwiczanie nieustannie lubią się w nie wsłuchiwać. 

Ta lokalizacja ma swoje walory

Szybko okazało się, że Nowe Gliwice, położone na uboczu miasta i oddalone od innych restauracji oraz klubów muzycznych, mają swoje zalety. Przede wszystkim nie ma najmniejszych problemów z dojazdem czy ze znalezieniem miejsca do parkowania. Jest to zatem doskonała lokalizacja dla wszelkiego rodzaju spotkań, których ważnym elementem są rozmowy, biznesowe, przyjacielskie czy rodzinne. Dużą rolę odgrywa również historia, którą opowiadają wnętrza, i która ma tak wielki związek z naszym miastem. Kopalnia Gliwice dawała pracę wielu pokoleniom gliwiczan. Móc poczuć jej klimat, racząc się przy okazji znakomitym jedzeniem i słuchając wysmakowanej muzyki – to cudowne przeżycie.
Wnętrza niosą w sobie echa przeszłości, ale jednocześnie zaaranżowane są w zgodzie z najnowszymi trendami. Loftowe, industrialne ściany ocieplone zostały gustownym oświetleniem oraz wielkoformatowymi plakatami nawiązującymi do muzycznej duszy tego miejsca.
Choć centralnym miejscem Cechowni jest sala główna, warto pamiętać, że obok niej znajduje się kolejne pomieszczenie – sala boczna. Nad Cechownią wydzielona została przestrzeń wystawiennicza. Jest też ogródek letni, a także miejsce na imprezy zamknięte, m.in. wyposażone w stół bilardowy.

Co gra im w duszy?

Koncerty, które odbywają się w Cechowni, przygotowane są z myślą zarówno o bardzo wymagających odbiorcach, szukających wysublimowanych dźwięków i nietuzinkowych postaci, jak i miłośników nieco bardziej swojskich, w tym nawet gliwickich dźwięków. Na scenie Cechowni goszczą muzycy z całego świata i z różnych zakątków Polski. Oprócz muzyki, na scenie Cechowni pojawiali się także m.in. stand-uperzy, choć ten rodzaj rozrywki oferowany tu jest stosunkowo rzadko. 
Cechownia to doskonałe miejsce na spotkania rodzinne, imprezy okolicznościowe, firmowe, spotkania biznesowe, a nawet na… romantyczną randkę. 

Z gustem i smakiem

Cechownia zaskakuje nie tylko wnętrzem. Gustowne opakowanie kryje w sobie wysmakowaną, autorską kuchnię. Znaleźć w niej można autorskie, różnorodne dania, oparte na świeżych, sezonowych produktach. Niebanalne połączenia smaków zachwycą zarówno miłośników dań mięsnych, jak i wegetariańskich i wegańskich. Całości dopełnia bogata zawartość piwniczki… W wyborze trunku chętnie pomogą sympatyczni i dobrze wyszkoleni sommelierzy.  

Goście pokochali Cechownię

Chyba łatwo jest rozwijać się miejscu, które w odpowiedzi na swoją działalność otrzymuje pozytywną energię od gości. Odczytać ją można w opiniach, a także w fakcie, że bilety na wiele muzycznych wydarzeń rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. 
Miejsce docenione zostało także przez branżę. Cechownia znalazła się w gronie instytucji nagrodzonych podczas Międzynarodowego Kongresu The Best & More 2023, zdobywając uznanie za wyjątkową działalność promującą kulturę i sztukę oraz szeroką działalność społeczną. 
Gratulujemy! I życzymy kolejnych sukcesów!

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj