Mieszkańców oraz odwiedzających Toszek gości czekały liczne atrakcje związane z obchodami święta miasta. Dni Toszka trwały od 30 czerwca do 2 lipca na zamkowym dziedzińcu oraz w kompleksie boisk sportowych „Orlik”.

Trzydniowe świętowanie rozpoczęło się autorskim spektaklem komediowym „Za ile dzwonek” w wykonaniu  toszeckiego Teatru Deja Vu,  w reżyserii i według scenariusza Agaty Przewieźlik, z muzyką Michała Głąba. Miłośnicy sceny operetkowej wysłuchali znakomitych artystów scen śląskich – Dagmary Kołodziej (sopran) oraz Arkadiusza Dołęgi (tenor).

Drugi dzień imprezy przeznaczony był dla osób lubiących aktywność sportową, a najmłodsi mogli skorzystać z interaktywnych zabaw i gier przygotowanych przez Akademię Kinder Centrum.

Dużym uznaniem publiczności cieszyły się występy lokalnych artystów, w tym pokaz tancerzy z Gliwickiego Stowarzyszenia Tanecznego „Master Dance”. Wieczorami na toszeckim zamku odbywały się koncerty w różnych odsłonach. Wystąpił zespół Breath Taking oraz wokalista Adam Stachowiak, który autorską balladą „Mamo” zadebiutował w programie „Voice of Poland”, a obecnie znajduje się na listach przebojów wszystkich popularnych stacji radiowych.  

Podczas wydarzenia każdy świętujący mógł  poznać lokalną i regionalną kuchnię, która była promowana na stoiskach wokół dziedzińca.
Tegoroczne Dni Toszka były wydarzeniem niosącym wiele wrażeń artystycznych, sportowych i kulinarnych, a co najważniejsze – stały się okazją miłego spędzenia czasu oraz integracji toszeckiej społeczności.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj