Byli już policjanci, byli strażacy, strażnicy więzienni i miejscy. Mundurowi z naszego miasta przyjęli wyzwania kolegów podobnych formacji i wykonywali proste ćwiczenia, by nagłośnić zbiórki pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Przy okazji sami na tę pomoc się zrzucali. 
Challenge, czyli wyzwanie, to ostatnio słowo modne wśród użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Ktoś wykonuje zadanie, potem nominuje do tego zadania znajomych, ci kolejnych, i tak dalej. Wszystko oczywiście należy udokumentować, najlepiej wrzuconym w sieć filmikiem. 

Najczęściej cele są charytatywne, jak zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem (tu trzeba było rapować, a nominowano artystów oraz polityków z całej Polski) czy wsparcie finansowe cierpiącej osoby. Challenge jest więc takim współczesnym, bo internetowym, łańcuszkiem pomocy, którego zerwać (czytaj: odmówić wykonania zadania) nie wypada. 

Zasady wyzwania, jakie trafiło do Gliwic, były proste. Nominowani musieli wykonać dziesięć pompek i wpłacić minimum pięć złotych na konkretny cel charytatywny. Jeżeli nie udało się tego zrobić w ciągu 48 godzin, wpłacali na konto chorego dziecka minimum 10 zł. Każdy wskazać mógł najwięcej trzy osoby lub instytucje. 

W ostatnich dniach wyzwań podjęli się mundurowi z naszego miasta, a ich akcje cieszyły się dużą popularnością w internecie. 

Zaczęli strażacy z komendy miejskiej, nominowani przez kolegów z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. „Pompowali” na placu przed swoją siedzibą przy ulicy Częstochowskiej dla Wojtusia, 18-miesięcznego chłopca cierpiącego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Maluch potrzebował na leczenie ponad dziewięciu milionów złotych!

Nasi strażacy ochoczo przystąpili do zadania i je wykonali, nominując kolegów z Bielska-Białej i Bytomia oraz ochotników z Przyszowic. Ich challenge spodobał się zaś internautom odwiedzającym profil „Nowin” na Facebooku. 

Ale prawdziwą furorę zrobili policjanci z gliwickiej komendy, „pompujący” przed halą widowiskowo-sportową Arena. Na pierwszy filmik z ich udziałem zareagowało aż 18 tysięcy internautów, skomentowało go tysiąc osób, a dotarł do ponad 2,5 miliona odbiorców (te liczby wciąż rosną). Drugi cieszył się podobnym uznaniem, tym bardziej że stróże prawa przedstawili swoją akcję inaczej niż wszyscy, wykazując się fantazją. Otóż zanim pojawili się na ekranie, pompki robiły... ludziki z klocków Lego. To początkowo mogło widzów nieco zaskoczyć, jednak po chwili wszystko się wyjaśniło. 

„Dobrze, a teraz na poważnie. Nas, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, stać na więcej niż tych ludzików Lego, zaczynamy”, powiedział prowadzący i na ekranie pojawili się prawdziwi mundurowi. Wśród nich była nawet funkcjonariuszka z córeczkami. A co jeszcze wyjątkowe w tym wyzwaniu – do ćwiczących przed Areną dołączyli ich koledzy w komisariatach oraz komendzie i pokazano to na końcu nagrania.

– Zebraliśmy się, by pomóc choremu Wojtusiowi zebrać pieniądze i dojść do zdrowia. Uważamy, że to bardzo istotna inicjatywa. Oby jak najwięcej naszych koleżanek i kolegów zgodziło się ją wesprzeć. Ważne, byśmy pomagali i chronili siebie nawzajem – powiedział „Nowinom” przed ćwiczeniem prowadzący challenge sierżant sztabowy Dawid Przybylski z wydziału ruchu drogowego.

Policjantów z Gliwic nominowała KMP Zabrze, oni zaś komendę z Rudy Śląskiej oraz strażników miejskich z Pyskowic i Gliwic. Ci ostatni również wprowadzili do swojego wyzwania element oryginalny – tempo pompek wyznaczała ich maskotka, miś Strażnik. Mundurowi SM wyznaczyli... urzędników Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, z którymi sąsiadują. 

Wojtkowi, dla którego wyzwanie podjęło tak wiele osób, udało się zebrać fundusze. Dlatego funkcjonariusze służby więziennej z gliwickiego aresztu śledczego na ul. Siemińskiego „pompowali” dla półrocznej Sandry, podobnie jak Wojtuś chorej na SMA. Nominację od nich otrzymali z kolei żołnierze z Gliwic – IV Wojskowy Oddział Gospodarczy oraz jednostka Agat. 

W Gliwicach ćwiczyli także piłkarze. Zawodnicy Piasta robili pompki na boisku stadionu przy Okrzei i zbierali pieniądze na leczenie cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni 20-miesięcznego Kubusia. Sami do zadania wyznaczyli zaś Wisłę Kraków, Koronę Kielce oraz Jagiellonię Białystok. 

Na jedno dziecko, Wojtka, zebrano już potrzebną sumę, a nawet więcej. Pozostałe maluchy jeszcze zbierają – zbiórki na siepomaga.pl, #GaszynChallenge (Sandra Wolniak i Kubuś Suchodoła). 

(sława)
wstecz

Komentarze (8) Skomentuj

 • Gliwiczanka 2020-08-08 16:59:53
  Przestaliby małpować i pajacować, a zabrali za pracę :( Od pajacowania są klauni.
 • Claudia Klein 2020-08-17 07:44:03
  Witam, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |. Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!
  • ŻoliborskaKanalia 2020-08-18 13:06:38
   S3,14erdalaj
 • Susan Benson 2020-08-29 08:34:11
  Witam, czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz pożyczki na założenie firmy, ukończenie projektu, zakup domu lub samochodu, czy też potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? jeśli odpowiedź brzmi tak, skontaktuj się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Jeśli to czytasz i wiesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, możesz po prostu napisać do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ Twoja stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem. Funkcje i zalety; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Masz szansę wybrać datę spłaty - co tydzień, co miesiąc lub co rok przez okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Wiele osób stoi w obliczu przedwczesnych wyzwań finansowych iz jakichś powodów tak trudno jest im uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych. Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania dla swoich finansów, po prostu napisz do mojej firmy, a pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy aplikujesz z nami, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest Twoja stabilność finansowa i będziesz pod opieką przez cały proces. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com LUB; WhatsApp: +447903159998
  • Gang bang 2020-09-05 13:26:11
   Wezmiemy pozyczke u Ciebie cip eczko tylko najpierw zrobimy z toba sandwicz
 • VIOLETTA FINANSOWANIE 2020-09-03 20:02:27
  Witam wszystkich Dziękuję Bogu za to, że ponownie postawiłeś VIOLETTA ZAWADZKA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą VIOLETTA ZAWADZKA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 35 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: violettazawadzka1955@gmail.com Dziękuję Ci
 • Davis 2020-09-10 07:06:43
  Cześć wszystkim. Widziałem komentarze osób, które już otrzymały pożyczkę z pożyczki na czyste serce, a potem zdecydowałem się złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na swoim osobistym koncie bankowym łączną kwotę 100 000 euro, o którą prosiłem. To naprawdę świetna wiadomość i radzę wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyli wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej (elenanino0007@gmail.com). Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem.
 • Jazimi carro 2020-09-25 20:25:11
  Cześć przyjaciele!!! Jestem Ashley Cruizon. Chcę poświadczyć dobrego pożyczkodawcę, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 2 różnych międzynarodowych pożyczkodawców internetowych, wszyscy obiecują mi pożyczkę po tym, jak zmuszą mnie do zapłacenia wielu opłat, które nic nie dają i nie przyniosły żadnego pozytywnego wyniku. Straciłem ciężko zarobione pieniądze. Pewnego dnia, kiedy przeglądałem internet, wyglądając na sfrustrowanego, natknąłem się na zeznanie kobiety, która również została oszukana i ostatecznie została powiązana z legalną firmą pożyczkową o nazwie Global Provission, którą wysyłam e-mailem: globalprovissioncompany@gmail.com: {globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104