W sobotnie przedpołudnie, 25 marca, odbył się pierwszy w tym roku morderczy trening runmageddon . Czołganie się po błocie, wdrapywanie na rożnego rodzaju ścianki, czy „żywa” w postaci zawodników futbolu amerykańskiego, to tylko część przeszkód które czekały na uczestników. Dodatkowym smaczkiem był pierwszy w historii Runmageddon Kids, w którym miały okazje wystąpić dzieci w wieku od 4 do 11 lat. A wszystko to w Wilczym Gardle, jednym  z najładniejszych i najbardziej tajemniczych śląskich osiedli.
 

Sobotnia impreza była jednym ze sprawdzianów przed  głównym eventem, który odbędzie się 10 czerwca na kopalnianych hałdach Sośnica-Makoszowy. Formuła morderczego treningu przypominała zmagania, z którymi już niebawem zmierzą się wszyscy uczestnicy Runmageddon Silesia. Dla doświadczonych zawodników był to kolejny element przygotowań do poważnego startu, a dla początkujących doskonała okazja by posmakować i na własnej skórze poznać czym jest runmageddon. Należy jednak mieć na uwadze, że w Wilczym Gardle trasa liczyła niecałe 3 kilometry, a liczba przeszkód nie przekroczyła 10.

Chętnych do sprawdzenia swojej siły, wytrzymałości i charakteru nie zabrakło.  Prawie setka dzieci, oraz ponad dwustu dorosłych próbowało w jak najlepszym stylu uporać się z przeszkodami, którzy ustawili organizatorzy.

Po raz pierwszy w historii został zorganizowany także bieg dla najmłodszych. Runmageddon Kids zapewnił świetną zabawę oraz aktywne spędzenie soboty. Dzieci miały do pokonania kilka mniejszych przeszkód, które zostały ustawione wokół boisko sportowego. Niektórym pociechom tak bardzo spodobała się wyznaczona dla nich trasa, że nie poprzestały na jednokrotnym jej pokonaniu.

Podczas zmagań zawodników na trasie, wolontariusze zbierali pieniądze dla Milenki, która choruje na zespół Retta. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup sprzętu do rehabilitacji dziewczynki.

Niebawem poznamy daty kolejnych morderczych treningów. Przyjdź, zabierz znajomych i razem pokonajcie trasę doskonale się przy tym bawiąc.
Runmageddon to wspaniałe i ekstremalne przeżycia, które dają wielką satysfakcję dla wszystkich startujących. Nie może was tam zabraknąć !!!

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie www.runmageddon.pl

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj