Sam rzut oka na zegarki Vostok powoduje przypływ adrenaliny. Ich wzory wywołują skojarzenia ze sportem i dalekimi podróżami. A historia marki może Cię zaskoczyć…

Zegarki Vostok Europe swoim wzornictwem przemawiają chyba do wszystkich mężczyzn. Modele tej firmy wyrażają pewność siebie i nawiązują do bogatej tradycji. Design wyróżnia się śmiałością, a wysoka jakość materiałów imponuje. Zdaniem wielu osób Vostoki wyglądają na znacznie droższe, niż są naprawdę.


Kolekcja Vostok Europe to zarówno minimalistyczne modele, które można łączyć z garniturem, jak i serie typowo sportowe. Wszystkie jednak dalekie są od banału. Ciekawe zegarki męskie Vostok można obejrzeć na stronie sieci Zegarki Centrum. Szeroki wybór obejmuje modele zróżnicowane pod względem stylu, ale też zastosowanych technologii. Zegarki automatyczne Vostok, których mechanizm napędzany jest wahnikiem, sąsiadują z tymi na baterię. Łatwo znajdziesz preferowane rozwiązanie.Od Wostoka do Vostok Europe

Rozpowszechnione jest przekonanie, że zegarki Vostok Europe pochodzą z Rosji. To błąd, ponieważ siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Wilnie. Tam też opracowywana jest koncepcja poszczególnych kolekcji. Popularna pomyłka wynika jednak z korzeni firmy.

Nazwa Wostok pochodzi od słynnej fabryki zegarków. Zakład, który mieści się w Czystopolu, 900 kilometrów na wschód od Moskwy, przez dekady dostarczał czasomierze masom mężczyzn. Jego dzieje sięgają 1942 roku. To wtedy, w obawie przed niemiecką ofensywą, część moskiewskiej fabryki zegarków przeniesiono na Wschód. I tak już zostało.

W Czystopolu wytwarzano urządzenia na dobrym poziomie technicznym, które były sprzedawane także poza terenem Związku Radzieckiego. Pasjonaci zegarmistrzostwa dobrze znają marki Pobieda, Komandirskije czy Amfibia. W latach 60. pojawiła się też kolekcja nazwana po prostu Wostok, co po rosyjsku znaczy Wschód.

Nazwa tych zegarków nawiązywała do jednego z radzieckich programów kosmicznych. Miały nowoczesny styl, który przemawiał do milionów mężczyzn. Współczesne zegarki Vostok są bez wątpienia inspirowane tą tradycją.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego zakład w Czystopolu szukał nowego otwarcia. W 2004 Wostok wszedł w spółkę z wileńskim przedsiębiorstwem Koliz. Litwini zdążyli już zyskać pewne uznanie, projektując zaawansowane technicznie zegarki, ale potrzebowali zwiększyć swój potencjał. Dziś widać, że spółka Vostok Europe osiągnęła ten cel.Kosmiczne zegarki Vostok

Do najciekawszych projektów litewskiej marki należą te nawiązujące do podboju kosmosu. Jednym z nich jest monochromatyczny model Almaz. Tarcza w kolorze ciemnej stali i solidna koperta składają się na surowy i estetyczny design.Znajdziesz go na stronie:ZegarkiCentrum.pl - zegarki Vostok Europe. Istnieją też inne warianty, na przykład z metalem o barwie miedzi. Linia z pewnością ma w sobie coś z tajemnicy. Jej nazwa nawiązuje do tajnego programu kosmicznego Ałmaz, w ramach którego na orbicie umieszczono załogowe stacje zwiadowcze.Na uwagę zasługują też zegarki z serii Lunokhod. To zaawansowane chronografy o zwiększonej odporności na uderzenia i wodę. Ciemne barwy skontrastowane z elementami w kolorze fluorescencyjnej zieleni składają się na udane projekty. Pasek do zegarka Vostok Lunokhod wykonany jest z solidnej gumy, która świetnie zgrywa się z całością. A skąd nazwa? Łunochody to bezzałogowe łaziki badawcze, które sterowano z ziemi. Na powierzchnię księżyca dotarły dwa z nich.Podsumowanie

W kolekcji Vostok znajdziemy więcej odwołań do ekscytującej epoki podboju kosmosu. Dopracowany design tych czasomierzy idzie w parze z bardzo wytrzymałymi materiałami i ergonomią. Litewska marka jak mało kto udowadnia, że zegarmistrzostwo w Europie Wschodniej stoi na wysokim poziomie.


Materiały partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj