Dawid Migas z Kleszczowa (gm. Rudziniec) zdobył złoty i srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym, które odbyły się w dniach 19-21 maja w Pruszkowie.
Dawid ściga się w kategorii wiekowej do 23 lat (U23). Pierwszego dnia, wraz z drużyną, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski na dochodzenie na dystansie 4000 m.

Drugiego dnia zawodów odbywało się omnium, w skład którego wchodzą scratch, tempo race, wyścig australijski (tzw. eliminacyjny) i wyścig punktowy. W tej konkurencji Dawid zajął 10. miejsce.

Trzeciego dnia, w konkurencji madison, wraz z kolegą, Dawid zdobył wicemistrzostwo Polski. To wyścig, w którym startuje się parami. W każdym momencie ściga się tylko jeden zawodnik, drugi odpoczywa, jadąc wolniej w górnej części toru.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Dawid zdobył m.in. złoty medal Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym 2017 oraz złoty i srebrny medal na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn.