Cykl wykładów Sławomira Pastuszki i Małgorzaty Płoszaj. 
W czwartek, 11 marca 2021 r., wykład na platformie ZOOM, godz. 18.00 poprowadzi Sławomir Pastuszka, a będziemy na zakupach w sklepie Arthura Timendorfera. 

Wyobraźmy sobie, że cofamy się w czasie do przełomu XIX i XX wieku. Lądujemy na głównej ulicy handlowej jednego z górnośląskich miasteczek i wchodzimy do sklepu, aby przekonać się co wówczas znajdowało się na półkach sklepowych. I tak trafiamy do sklepu Arthura Timendorfera przy Polnischestrasse 21 w niemieckim Pless. Co w ofercie przygotował dla nas ten kupiec?   

Sławomir Pastuszka to historyk-judaista, społecznik, genealog i popularyzator wiedzy o górnośląskich Żydach, doktorant w Instytucie Judaistyki UJ, autor 9 książek i licznych artykułów historycznych, wieloletni opiekun cmentarza żydowskiego w Pszczynie, za swoją działalność w 2016 roku nominowany do Nagrody POLIN.

By uczestniczyć w muzealnych spotkaniach na platformie ZOOM nie trzeba zakładać konta – wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy kliknąć w przesłany przez organizatora link. Uczestnictwo w warsztatach muzealnych na platformie ZOOM jest bezpłatne. 

Obwiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj