W Gliwicach, jak co roku, o odśnieżanie dba Zarząd Dróg Miejskich. Akcja „Zima” obejmuje ponad 4 mln m2 powierzchni: dróg, chodników i przystanków autobusowych.  Jest uruchamiana przez koordynatora ZDM.

– Dla usprawnienia przebiegu prac, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. W pierwszej kolejności – do godziny po ustaniu opadów śniegu – odśnieżane będą główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88 oraz ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka czy Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu. Koordynator Akcji Zima, zlecając prace decyduje, czy będą one wykonywane w ciągu doby, czy w formie jednorazowego przejazdu przez dany rejon – przypomina Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM.

Wykonawca pozostaje do dyspozycji, w gotowości do pracy, przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, nawet w przypadku bezśnieżnej zimy. Do niego należy przygotowanie sprzętu i maszyn, a także zapewnienie wszystkich niezbędnych materiałów takich jak: sól czy piasek.
Nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców, np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

Źródło ZDM Gliwice

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj