Gliwicki Budżet Obywatelski to inicjatywa, która daje nam – Mieszkańcom Gliwic możliwość współdecydowania o losach naszego miasta i społeczności, która je tworzy. W tegorocznej edycji, znana ze swojej działalności społecznej firma Marco sp. z o.o. zgłosiła projekt, który ma na celu rozbudzenie w dzieciach i młodzieży pasji do aktywności sportowej.
Ekstraliga Gliwickich Szkół Podstawowych to projekt ogólnomiejski nr 281. Liga ma być zorganizowana na wzór krajowej Ekstraklasy piłki nożnej. Jako największe pozytywy tego projekt, firma Marco wskazuje:
  • Cykliczny i konsekwentny wysiłek fizyczny dzieci i młodzieży
  • Przyzwyczajanie młodzieży do odpowiedzialnego i dojrzałego podejścia do obowiązku regularnego uczęszczania w rozgrywkach
  • Kształtowanie długofalowego podejścia do sportowej rywalizacji z innymi uczestnikami „Ekstraligi"
  • Uświadamianie jak działa zasada fair play w sporcie z zachowaniem wzajemnego szacunku zarówno na boisku jak i poza nim
  • Możliwość poczucia się jak zawodowy piłkarz w profesjonalnym klubie, który przez cały rok konsekwentnie walczy o najwyższe trofeum
  • Budowanie identyfikacji ze szkołą, którą reprezentuje się w rozgrywkach
  • Możliwość porównywania swoich umiejętności z innymi kolegami z podobnych roczników
  • Możliwość bycia zauważonym przez profesjonalnych trenerów piłkarskich
  • Budowanie pozytywnych relacji i przyszłych znajomości poprzez współuczestniczenie w całorocznej lidze (każda drużyna rozegra kilkadziesiąt meczów w sezonie i pozna mnóstwo rówieśników z innych placówek szkolnych
  • Możliwość zdobycia prawdziwego pucharu, medali oraz innych, bardzo atrakcyjnych nagród
- Chcemy dać dzieciom to, co może zaprocentować w przyszłości – konsekwentny wysiłek fizyczny, budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i poczucie przynależności do społeczności szkolnej i miejskiej. Wierzymy, że Ekstraliga Piłkarska dla uczniów szkół podstawowych, którą chcemy zrealizować będzie miała pozytywny wpływ na kształtowanie młodego pokolenia. Chcemy oderwać dzieci od komputerów i zarazić ich pasją do aktywności sportowej, która zostanie z nimi jako dobry nawyk na całe życie" – tłumaczy Marek Śliboda, Prezes Marco sp. z o.o.

Profesjonalizm sportowy całego przedsięwzięcia ma zapewnić załoga Akademii Piłkarskiej Team Jarka Kaszowskiego, która od ponad 10 lat szkoli młode pokolenie piłkarzy.

Już w najbliższy weekend (piątek od 15:00 i w sobotę od 09:00) w CH Forum będziemy mogli poczuć sportowego ducha za sprawą atrakcji, które na głównej scenie przygotowało dla nas Marco we współpracy z Akademią Team. Przy okazji będzie można także oddać swój głos na piłkarską inicjatywę w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci z rodzicami. Poczujemy smak rywalizacji, zwycięstwa i pokażemy, jak może wyglądać skuteczny trening przyszłych mistrzów. Przygotowaliśmy wspaniałe zabawy i atrakcyjne nagrody. Do zobaczenia w Forum!" – zaprasza Jarek Kaszowski, założyciel AP Team.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj