Około 130 drużyn przystąpiło do tegorocznej edycji rozgrywek w ramach Halowej Ligi Podokręgu Zabrze. Pierwsze mecze odbyły się 21 stycznia, z kolei finały zaplanowano na 4 marca. Zwycięzców poznamy w hali MOSiR Zabrze przy ul. Matejki 6.


- Pomysł zorganizowania HLPZ zrodził się 5 lat temu więc w tym roku obchodzimy mały jubileusz - mówi Piotr Skorupa, rzecznik prasowy Podokręgu Zabrze. - Poprzez te rozgrywki staramy się wypełnić czas pomiędzy rundą jesienną i wiosenną, a liczba uczestników najlepiej świadczy o tym, że był to strzał w przysłowiową "10". Na naszą propozycję chętnie odpowiadają zespoły złożone z piłkarzy w każdym wieku. W bieżącej edycji rozgrywki toczą się w kategoriach żak, orlik, młodzik, trampkarz, junior i senior.

Mecze odbywają w halach sportowych na terenie Zabrza oraz powiatu gliwickiego, a rozgrywki przyciągają nie tylko piłkarzy, ale i sponsorów.

- To potwierdza, że na terenie działania naszego podokręgu takiej rywalizacji brakowało -dodajer Skorupa. - Ba, Halowa Liga Podokręgu Zabrze ma swoich zwolenników również w ościennych miastach i gminach.
Warto podkreślić, że olbrzymią rolę w tym projekcie odgrywają nasi partnerzy oraz administratorzy hal sportowych, w których odbywają się mecze. Dziękujemy im za współpracę i za to, że zdecydowali się przyjąć pod swój dach piłkarzy, stwarzając im znakomite warunki do sportowej rywalizacji. .

Terminarze i wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych znajdziecie na stronie internetowej: www.podokregzabrze.org
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj