Nasi seniorzy, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gliwic, zdobyli 21 medali na 32. Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się niedawno w Toruniu. W zawodach wystartowało 521 osób.

Czesław Pluszczewski (kategoria wiekowa 85 lat) zdobył złoto w rzucie młotem, srebro w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem oraz brąz w rzucie oszczepem. Leszek Gamracy (kat. 70 lat) wywalczył w Toruniu trzy srebrne krążki: w chodzie na 3000 m i 5000 m oraz w biegu na 2000 m z przeszkodami. Srebro w biegu na 300 m przez płotki i dwa brązy w biegach na 100 i 200 m zdobył Marek Dobrzyński (kat. 70 lat). Zbigniew Kowalik startujący w kategorii wiekowej 65 lat był trzeci w skoku w dal. Wybornie spisali się Aleksander Chłopek (kat. 75 lat) i Czesław Okoński (kat. 80 lat). Pierwszy wywalczył trzy złota: w skokach w dal, wzwyż, o tyczce i trójskoku. Pan Czesław był bezkonkurencyjny: w skoku wzwyż, trójskoku, biegu na 80 m przez płotki (w każdej z tych konkurencji pobił rekord Polski!), w skoku w dal oraz biegach na 400 m i na 200 m przez płotki. Gratulujemy!