Już po raz 46. w historii  rozegrano  Memoriał Zenona Sęka. Z tej okazji do Gliwic przyjechało 190 lekkoatletek i lekkoatletów, którzy rywalizowali o medale i premie finansowe.
Wschodzącymi gwiazdami tego mityngu byli sprinterzy: Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik. Dwójka ta  miesiąc temu zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorów w sztafecie. W Gliwicach najszybciej biegał Wdowik, który pokonał dystans 100 metrów z czasem 10,59 s. Pietrusa choć jeszcze nie skończył wieku juniora, to jest aktualnym mistrzem Polski seniorów w biegu na 100 metrów. Tym razem sprinter reprezentujący UKS bieganie.pl Stryszawa zajął drugie miejsce. Takie same jak w biegu na 200 metrów. Na tym dystansie najlepszy był Albert Komański z Resovii Rzeszów, który z czasem 21,36 pobił swój rekord życiowy.

Warto też było przyjść na mityng, aby zobaczyć jak w trójskoku prezentuje się Karolina Młodawska.  Wicemistrzyni Polski seniorek uzyskując odległość 12.87cm wygrała swoją konkurencję.
Wynik klasy mistrzowskiej osiągnął jeszcze Maksymilian Klepacki, który dystans 400 metrów pokonał  w czasie  46,82 osiągając najlepszy rezultat w sezonie.

Podczas Memoriału nowy rekord Polski w kategorii wiekowej +80 w skoku wzwyż pobił Czesław Okoński. Nasz weteran przeskoczył tyczkę na wysokości 118 centymetrów.

W zawodach wzięła też udział liczna reprezentacja Piasta Gliwice. Dwa razy na podium stawała Wiktoria Drózd. Miotaczka Piasta zajmowała drugie miejsca w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.
Z poziomu zawodów i frekwencji zadowolony był też Wojciech Rutyna – kierownik sekcji LA GKS Piast.

– Ta ścisła krajowa czołówka lekkoatletyczna już odpoczywa po Igrzyskach Olimpijskich, ale i tak udało nam się ściągnąć do Gliwice spora grupę bardzo dobrych lekkoatletów. Można powiedzieć, że to takie nasze zaplecze kadry narodowej. Rozegrano w sumie 22 konkurencje.