Jedenaście medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe zdobyli gliwiczanie na rozegranych w Toruniu 30. Mistrzostwach Polski masters w lekkiej atletyce.
W stawce 642 uczestników kapitalnie spisała się siedmioosobowa reprezentacja z naszego miasta. Mieczysław Riss w kategorii wiekowej M-75 zdobył złote medale w biegach na 60 m  i 200 m. Czesław Okoński (M-75) wygrał skok wzwyż, był drugi w skoku w dal oraz biegu na 60 m ppł. Zbigniew Greniuch (M-75) był pierwszy w trójskoku oraz trzeci w skoku w dal i biegu na 60. Marek Dobrzyński (M-65) zdobył srebro w trójskoku i brąz w biegu na 60 m. Trzecie miejsca zajęli Leszek Gamracy (M-70) w chodzie na 3 km i Zbigniew Kowalik (M-65) w trójskoku. Debiutujący w mistrzostwach Zygmunt Kwoczała (M-70) zajął 4. miejsce w biegu na 200 m.