W ostatni weekend sierpnia odbyły się w Łodzi 33. Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. W grupie 600 uczestników znalazła się również reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gliwic, która zdobyła łącznie 23 medale.

Najwięcej – i to złotych - krążków wywalczył najstarszy w naszej ekipie, 90-letni Czesław Pluszczewski Triumfował w rzutach: kulą, oszczepem, dyskiem i młotem. Srebrne medale przywieźli z mistrzostw Marek Dobrzyński (trójskok, bieg na 300 m ppł) i Leszek Gamracy (chód 3 km oraz bieg na 2 km z przeszkodami). Pierwszy zdobył też brąz w biegach na 80 m ppł i na 200 m, Gamracy był z kolei trzeci w chodzie na 5 km. Obaj startowali w kategorii wiekowej M-70.

Medale wywalczyli też: Katarzyna Kusiek (srebro w biegu na 200 m i brąz na 100 m, kategoria K-60), Ołena Kykot (srebro w skoku wzwyż i brąz na 80 m ppł i trójskoku, K-45), Aleksandr Bravko (srebro w rzucie dyskiem i brąz w oszczepie, M-70), Czesław Okoński (srebro w skoku wzwyż, M-80), Mieczysław Riss (brąz w biegach na 100 i 200 m i w skoku w dal, M-75) oraz Zbigniew Kowalik (brąz w skoku w dal, M-70). Tuż za podium, na czwartym miejscu, znaleźli się Zygmunt Kwoczała (bieg na 200 m, M-70) i Tomasz Norek (skok w dal, M-45)