Dwa Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie gliwickim zwyciężyły w konkursie „Kultywowanie Tradycji Lokalnych”.

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs, który za cel obrał wspieranie rozwoju gospodyń wiejskich aktywnych społecznie na terenie województwa śląskiego. Łącznie przeznaczono na jego realizację pół miliona złotych. KGW mogły otrzymać od 5 000 do maksymalnie 10 000 złotych dofinansowania na zakup strojów, sprzętu, czy wyposażenia do stoisk plenerowych.

Zwyciężczynie

W powiecie gliwickim udało się otrzymać dofinansowanie dwóm Kołom Gospodyń Wiejskich – KGW w Sarnowie (gmina Toszek) na kwotę 10 000 złotych, a także KGW w Gierałtowicach na kwotę 8 500 zł.

Zrobią wymarzone zakupy

KGW w Sarnowie powstało w listopadzie 2018 roku. Choć początki nie należały do łatwych, bowiem było zaledwie 11 pań, to obecnie są już 32 osoby, w różnym wieku od 35 lat do blisko 80-tki. Dla pań z Sarnowa to pierwsze tak duże wyróżnienie - Bardzo się cieszymy,  że udało się nam zwyciężyć. Nareszcie wszystkie panie będą miały jednakowe bluzki, które już są zamówione – mówi Teresa Konieczny, przewodnicząca KGW w Sarnowie.  

Jednak to nie koniec zakupów, na jakie szykuje się Koło, bowiem na liście zakupów znajdują się stoły biesiadne, które zostaną wykorzystane podczas organizowanych imprez, a także zostanie zakupione wyposażenie, jak frytkownica, gofrownica, czy duże garnki oraz formy do piekarnika. Panie na przyszły tydzień zostawiły sobie plany zakupowe, a to za sprawą przygotowań do dożynek, które odbędą się w najbliższy weekend w Sarnowie. W niedzielę natomiast odbędzie się I Turniej Sołectw.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj