Każdy marzy o pięknie wykończonej kuchni z odpowiednim wyposażeniem. Nie każdy jednak wie, jak to osiągnąć. Jeżeli jesteś jedną z takich osób przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego jakie nowoczesne kuchnie do zabudowy są najlepsze i czym kierować się przy wyborze urządzeń AGD! Dzięki temu Twoja kuchnia będzie nie tylko nowoczesna, ale również funkcjonalna i pięknie wykończona!

1. Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

2. Dlaczego kuchnia w zabudowie?

3. Jaką lodówkę wybrać?

4. Piekarnik - na co postawić?

5. Płyta grzewcza - kup tą najlepszą!

6. Pozostałe urządzenia w nowoczesnej kuchni

Decydując się na stworzenie w swoim nowym domu, czy mieszkaniu nowoczesnej kuchni, wypływasz na głębokie wody. Jednak tylko wtedy, kiedy nic o takiej kuchni nie wiesz! Z tego artykułu dowiesz się, na jakie urządzenia w nowoczesnej kuchni w zabudowie postawić. W końcu to pomieszczenie ma Ci służyć przez lata - musi być przemyślane w każdym calu! Nowoczesna kuchnia jest w zasięgu Twojej ręki!

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

No właśnie, termin, który może wprowadzać niemałe zamieszanie. Czy chodzi o nowoczesne urządzenia w kuchni? Właśnie to powoduje, że możemy tak nazwać to pomieszczenie? Może chodzi o samo wykończenie, na przykład w stylu skandynawskim? Żadne z powyższych. Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim funkcjonalność na najwyższym poziomie. Ponadto minimalistka w każdym calu. Ma być wygodnie, komfortowo, a korzystanie z kuchni ma być przyjemne i łatwe. Przygotowywanie dań także powinno być szybkie, a w tym pomogą już same urządzenia. Chodzi o to, aby w pełni wykorzystać powierzchnię użytkową pomieszczenia. Sprawić, że w trakcie gotowania wszystko będziesz mieć pod ręką. Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim łatwość i wygoda, tym powinieneś się kierować przy jej wykańczaniu. Dziś porozmawiamy jednak o samych urządzeniach!

Dlaczego kuchnia w zabudowie?

Dla jednych abstrakcja, dla innych codzienność. Kuchnia w zabudowie to jednak według wielu najrozsądniejszy wybór. Wszystko dlatego, że większość elementu wyposażenia jest skrzętnie schowana wewnątrz mebli. Większość osób nie wyobraża sobie tego, żeby piekarnik, czy zmywarka były urządzeniami wolnostojącymi, aby nad nimi nie było blatu użytkowego, czy pomiędzy dwoma urządzeniami szafy z kilkoma szufladami. Zabudowa ma zagwarantować funkcjonalność i sprawić, że wnętrze będzie minimalistycznie wykończone. Jeżeli masz więc wybór, lepiej żeby Twoja kuchnia i urządzenia, jakie się tam znajdują były w zabudowie!

Jaką lodówkę wybrać?

Przechodzimy do sedna i wyboru lodówki w zabudowie, która jednocześnie będzie pięknie wykończona i przy tym bardzo funkcjonalna. Na myśl nasuwa się marka Samsung, koreański gigant i jej model z pojemnością chłodziarki blisko 200 litrów i zamrażalki 72 litrów. To oszczędne, bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu rozwiązanie. Lodówka, w której każdy cal powierzchni użytkowej został odpowiednio zagospodarowany. Nie brak przegród, szuflad i oczywiście drzwi, których kierunek otwierania może zostać zmieniony wedle życzenia klienta. Chodzi tutaj o model BRB260030WW. Znajdziesz ją w sklepach stacjonarnych i internetowych RTV Euro AGD.

Piekarnik - na co postawić?

Tutaj nie podamy przykładu, ale podpowiemy Ci, jakie funkcje powinien mieć nowoczesny piekarnik. Przede wszystkim sporą powierzchnię użytkową i miejsce na dwa, trzy ruszta. Ponadto możliwość wyboru spośród kilkunastu trybów pracy, aby każde danie bez względu na jego rodzaj zostało odpowiednio przygotowane. Nie powinno zabraknąć zegara, minutnika i oczywiście alarmu. Pamiętaj, aby stawiać na piekarnik o sporej regulacji temperatury!

Płyta grzewcza - kup tą najlepszą

Cenisz klasyczne rozwiązania? Postaw na płytę grzewczą, zamiast wybierać indukcję. Dobrym rozwiązaniem będzie taka, która ma cztery palniki. Tyle w zupełności wystarczy. Oczywiście ich wielkość powinna się odpowiednio od siebie różnić. Wybierz urządzenie, które umożliwia sporą regulację wielkości płomienia, najlepiej ośmiostopniową. Co jeszcze? Powinna być łatwa w czyszczeniu, a jej "ruszta" powinno dać się bez problemu wyjmować i również czyścić. Możesz postawić na najnowocześniejsze rozwiązania ze szklanej płyty - pięknie wyglądają, są łatwe w czyszczeniu, a przy tym bardzo trwałe.

Pozostałe urządzenia w nowoczesnej kuchni

Zastanawiasz się, co jeszcze powinno się znaleźć w nowoczesnej kuchni? Oczywiście wymienione elementy to nie wszystko, jest tego dużo więcej! Na przykład osobna zamrażarka lub osobna chłodziarka, jeśli miejsca w lodówce jest zbyt mało. Jeśli cenisz sobie wino, postaw na chłodziarkę do wina. Nie może zabraknąć zmywarki do naczyń i ekspresu do kawy w Twojej nowej, funkcjonalnej kuchni. Postaw także na urządzenia do gotowania na parze, potrawy będą pyszne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe. Nie zapomnij kupić kuchenki mikrofalowej, dzięki której szybko odgrzejesz posiłek. Okap kuchenny także powinien znaleźć się w nowoczesnej kuchni - z jego pomocą szybko pozbędziesz się pary!

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj