Emocje po porażce Polaków na mundialu 2018 powoli gasną, jednak turniej trwa nadal i jest coraz ciekawszy. Wiele drużyn, które zajmują niskie pozycje w rankingu FIFA, podbiło serca kibiców i zachwyciło zaciętą walką o punkty do ostatniej minuty meczu. Kogo typuje się na zwycięzcę tegorocznej imprezy? Oto drużyny, które są wskazywane przez bukmacherów na pretendentów do zwycięstwa w Rosji.
 

5. Senegal
 
Senegal zwyciężył w meczu z Polską, w którym nasza reprezentacja była typowana jako faworyt. Okazało się, że afrykańska drużyna gra znacznie lepiej niż się spodziewano i ratuje honor Afryki na mistrzostwach w Rosji. „Lwy Terangi” mają młody, silny skład, a do tego wyjątkową motywację. Zdyscyplinowana obrona, szybki kontratak i zasługująca na uznanie wytrzymałość to największe atuty drużyny z Czarnego Lądu. Czy Senegalczycy mają szansę na wygraną? Byłoby to spore zaskoczenie dla fanów drużyn europejskich, jednak warunki fizyczne i serce, jakie zostawia Senegal na boisku, mogą wprowadzić spore zamieszanie.
 
4. Niemcy
 
Niemcy początkowo nie zachwyciły swoją grą, jednak drużyny prowadzonej przez Joachima Loewa nie powinno się lekceważyć. Szybcy napastnicy, doskonała taktyka i wyczucie piłki sprawiają, że nasi zachodni sąsiedzi nadal są w gronie faworytów mundialu 2018. Być może Niemcy powtórzą wyczyn z lat 1934 i 1938, kiedy to dwukrotnie z rzędu zostali zwycięzcami mistrzostw świata w piłce nożnej.
 
3. Hiszpania
 
Zakłady bukmacherskie  uznają Hiszpanów za jednych z pretendentów do medali na tegorocznych mistrzostwach. Utalentowani gracze z najsłynniejszych europejskich klubów są w doskonałej formie i mają umiejętności, których mogą pozazdrościć im przeciwnicy. Siłę Hiszpanii można było podziwiać w starciu z Portugalią w fazie grupowej.
 
2.  Portugalia

 
Portugalia z Cristiano Ronaldo na czele jest jedną z najlepszych drużyn na mundialu w Rosji. Portugalczycy są przygotowani do walki o zwycięstwo, co dobrze widać w każdym meczu. Sensacyjny remis z Iranem z pewnością był wynikiem zaskoczenia siłą azjatyckiej drużyny oraz jej wyjątkową walecznością, która zachwyciła kibiców z wielu innych krajów. Być może obecni mistrzowie Europy zostaną również mistrzami świata.
 
1.  Brazylia
 
Canarinhos zawsze znajdują się wysoko w rankingach drużyn typowanych do zwycięstwa na mundialu. Fatalna porażka 1:7 w meczu z Niemcami w 2014 roku nie zraża Brazylii, która uparcie dąży do zdobycia tytułu mistrzów świata po raz kolejny. Czy drużyna z Ameryki Południowej sięgnie po kolejny tytuł? To okaże się już za parę tygodni.


Materiały prasowe partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj