Wielość ofert różnego rodzaju banków jest naprawdę imponująca. Stale zarzuca się nas informacjami, gdzie możemy skorzystać z kredytów i pożyczek oraz na jakich warunkach. Z jednej strony taka reklama powinna nam podpowiadać, gdzie zwrócić się po pieniądze, z drugiej zaś robi ona ogromny bałagan w głowie, który skutkuje tym, że ostatecznie nie wiemy już, co jest dla nas najlepsze.

Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ łatwo jest się pogubić przy takim natłoku informacji. Jak więc znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, by jego spłata nie przysporzyła nam problemów? Czy są rozwiązania, które pomogą nam zdecydować, gdzie pożyczyć kwotę do 20 tysięcy złotych?

Kredyt do 20 tysięcy złotych jest sumą raczej niewielką, biorąc pod uwagę szerokie oferty banków i instytucji pozabankowych oraz rosnące potrzeby społeczeństwa, a także koszty życia. Właśnie z tego powodu powinniśmy się dokładnie zastanowić, gdzie zawnioskować o taką kwotę, by nie mieć przez nią później problemów, które nie są warte swojej ceny. Na szczęście w Internecie mamy dostępnych mnóstwo rozwiązań, które pozwolą nam z łatwością ocenić atrakcyjność ofert banków i zdecydować się na jedną z nich.

Jakie informacje są ważne, jeśli chcemy wziąć kredyt gotówkowy?

Przede wszystkim na początek warto dokładnie zbadać swoją sytuację finansową. Chodzi o to, aby biorąc kredyt gotówkowy mieć pewność, że uda nam się go spłacić. Częściowo pomoże nam w tym określenie zdolności kredytowej, jednak z wielu wydatków zdaje sobie często sprawę jedynie sam kredytobiorca i tylko on potrafi bezbłędnie ocenić, czy jest w stanie udźwignąć daną ratę, nawet teoretycznie dobrze dobraną do jego zdolności. Chcesz skorzystać znaleźć tanie zobowiązanie finansowe? Sprawdź kalkulator kredytowy online, który może pomóc znaleźć najlepszy kredyt.

Następnie konieczne jest sprawdzenie warunków kredytów, takich jak prowizja, oprocentowanie i RRSO. Nie można przy tym zapomnieć o wyliczeniu całkowitej kwoty spłaty oraz miesięcznej wysokości raty, gdyż zdarza się, iż kredyt, który na pierwszy rzut oka ma najlepsze warunki, ostatecznie okazuje się być czymś innym niż oczekiwaliśmy.

Ranking kredytów gotówkowych 2019

W dobie Internetu nie musimy martwić się, że coś będzie wymagać od nas zbyt wiele pracy. Szukanie informacji to czynność, którą wykonuje się naprawdę szybko, szczególnie jeśli interesujące nas dane są zgromadzone w jednym miejscu. Tak właśnie jest z porównywarkami kredytów. Wyręczają nas one w tworzeniu często niezrozumiałych, zawiłych notatek złożonych z informacji o ofertach konkretnych banków.

Nie musisz więc wchodzić na stronę każdej instytucji po kolei, wypisując przy tym  najważniejsze kwestie. Wystarczy, że skorzystasz z tak zwanych „gotowców. Porównywarki to zestawienie wielu – kilku lub nawet kilkudziesięciu ofert z uwzględnieniem tych samych kryteriów. Poza tym szybkim sposobem na sprawdzenie jakości ofert jest też skorzystanie z rankingów kredytowych.

Korzystając z porównywarki dowiesz się, jak oprocentowany będzie kredyt gotówkowy, jakie będzie RRSO czy prowizja. W ten sposób wstępnie określisz, który z banków ma najciekawszą, najbardziej sprzyjającą ofertęi to właśnie na nim skupisz się najbardziej. Ważne jednak, aby nie brać wszystkiego, co jest zawarte w porównywarkach za pewnik.

Co prawda informacje tam dostępne są na bieżąco aktualizowane, niemniej jednak każde rozwiązanie danego banku może posiadać jakieś haczyki, a także konkretne warunki promocji. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować szczegóły z doradcą, który potwierdzi nasze wyliczenia.

Kalkulator kredytu gotówkowego — co to takiego?

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań, dzięki któremu znajdziesz najkorzystniejszą ofertę kredytu do 20 tysięcy złotych kalkulator kredytowy. Istnieje wiele tego rodzaju narzędzi, które są w stanie obliczyć za Ciebie niemalże wszystko. Nie musisz też udawać się do banku, by sprawdzić, jaka jest Twoja zdolność kredytowa.

Kalkulator, który ją oblicza również można znaleźć online. Poza tym dostępne są również narzędzia liczące dokładną wysokość rat. Dzięki temu nie tylko dowiesz się, ile Twój docelowy kredyt będzie kosztował Cię miesięcznie, ale także ile łącznie wynosić będzie ostatecznie spłacony kredyt, razem z ratami itp.

Narzędzia te oczywiście nie zawsze są w stu procentach dokładne, aczkolwiek warto z nich korzystać chociażby z jednego względu – kilkukrotne chodzenie do banków i uzyskiwanie dokładnych danych w bazach BIK na temat kredytu może spowodować obniżenie Twojej zdolności kredytowej ze względu na spadek oceny punktowej BIK.

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj