Koszykarze GTK tuż przed świętami Bożego Narodzenia sprawili sobie prezent i ograli Eneę Astorię. Podopieczni Matthiasa Zollnera wygrali w Bydgoszczy różnicą aż 20 punktów - 88:68 (19:7, 23:27, 19:18, 27:16)!
Przed meczem oba zespoły legitymowały się dokładnie takim samym bilansem. GTK w ostatnich sześciu meczach wygrało zaledwie raz, a z kolei Enea Astoria w ostatnich sześciu grach wygrała czterokrotnie. 

Zawodnicy z Gliwic rozegrali jeden z najlepszych w tym sezonie meczów i pewnie pokonali bezradną Enea Astorię, która nie potrafiła przebić się przez ich defensywę. Zollner mógł być wreszcie w pełni zadowolony, bo GTK zagrało w obronie wręcz popisowo. Pozwolili przeciwnikowi na ledwie 36 proc. skuteczności z gry. Stracili najmniej punktów od początku sezonu. Świetna obrona strefowa i doskonały Josh Perkins, wspierany w głównej mierze przez Jordona Varnado i Szymona Szewczyka - to był przepis na sukces GTK w Bydgoszczy. 

Dzięki zwycięstwu  GTK ma na koncie 8 zwycięstw w 17 meczach. Najbliższy mecz, 28 grudnia gliwiczanie rozegrają na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard. 

GTK: Joshua Perkins 19 (4x3), Shannon Bogues 10, Daniel Gołębiowski 10 (1x3), Jordon Varnado 20, Szymon Szewczyk 13 (1x3) - Terry Henderson 8, Łukasz Diduszko 6 (2x3), Szymon Szymański 2, Bartosz Chodukiewicz, Stanisław Heliński, Aleksander Wiśniewski.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj