Koszykarze Tauron GTK Gliwice w 13. kolejce Orlen Basket Ligi sensacyjnie wygrali na wyjeździe z Treflem Sopot 85:79 (20:33, 27:17, 20:7, 18:22) kończąc serię sześciu zwycięstw z rzędu gospodarzy.

Początek meczu nie zapowiadał tak nieoczekiwanego zakończenia rywalizacji. Trefl szybko objął prowadzenie 8:0. Później różnica wzrosła nawet do 11 punktów. Josh Price i Martins Laksa starali się na to reagować, ale mimo tego po 10 minutach było aż 33:20. W drugiej kwarcie gospodarze utrzymywali korzystny dla siebie wynik. Tauron GTK zanotowało jednak serię 8:0 i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:47 dla gospodarzy. Zaraz na początku trzeciej kwarty Łukasz Frąckiewicz doprowadził do wyrównania, a przewagę rzutem z dystansu dał gliwiczanom Laksa. Dopiero po ponad trzech minutach niemocy ekipa gospodarzy przełamała się. Nie na długo. Po chwili i szybkim ataku Terry’ego Hendersona różnica na korzyść gości wzrosła do 11 punktów. Po 30 minutach było 67:57 dla GTK. W ostatniej części meczu gospodarze starali się nawiązać rywalizację i przegrywali już tylko czterema punktami. Ostatecznie Tauron GTK zwyciężyło 85:79, a Kadre Gray zakończył spotkanie z triple-double (uzyskanie wyników dwucyfrowych w trzech z pięciu statystyk: punkty, asysty, zbiórki, przechwyty, bloki). Kanadyjczyk miał 11 punktów, 11 zbiórek i 12 asyst.

Następny mecz ligowy GTK zagra 22 grudnia w PreZero Arenie Gliwice. Rywalem będzie Sokół Łacut. Początek o godz.19.00

Tauron GTK: Martins Laksa 24, Joshua Price 16, Kadre Gray 11, Łukasz Frąckiewicz 10, Terry Henderson Jr. 10, Koby McEwen 5, Maciej Bender 4, Aleksander Busz 3.