Po miesięcznej przerwie w ligowych występach koszykarze Tauron GTK ulegli w Gdyni Suzuki Arce 76:91(23:27, 15:29, 26:15, 12:20)

Goście rozpoczęli pojedynek w dobrym stylu, ale pierwsza kwarta skończyła się wygraną gospodarzy (27:23). Po wznowieniu gry gliwiczanie popełniali proste błędy, a Suzuki Arka bezlitośnie powiększała przewagę i jeszcze przed przerwą zbudowała solidną zaliczkę (56:38).
Po przerwie Tauron GTK ponownie zaczął w dobrym stylu, niwelując w dużym stopniu różnicę. Gliwiczanie dobrze grali w ataku, ale popełniali błędy w defensywie. Ostatecznie po trzeciej kwarcie miejscowi prowadzili 71:64.
W ostatniej części gry przewaga gospodarzy stopniała do zaledwie pięciu punktów, lecz goście nie wykorzystali okazji. Gdynianie ostatecznie wygrali 91:76. Gliwiczanie, którzy przegrali po raz piąty z rzędu spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. W czwartek, 9 marca Tauron GTK o godz. 17.30 zmierzy się w Arenie Gliwice z liderem - BM Stalą Ostrów Wielkopolski.