W 7. kolejce spotkań Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice po meczu pełnym emocji i zakończonym dogrywką wygrał w Warszawie z tamtejszymi Dzikami 88:87 (25:15, 19:24, 14:22, 21:18, d: 9:8). To pierwsza wygrana gliwickiej drużyny w tym sezonie. Bohaterem meczu był Joshua Price, który zdobył 35 punktów.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale potem to gliwiczanie narzucili wysokie tempo. Grali skutecznie pod koszem i wykorzystywali błędy gospodarzy. W pewnym momencie przewaga GTK urosła nawet do 10 punktów Ostatecznie po 10 minutach było 15:25.

W drugiej kwarcie zespół z Warszawy starał się odrabiać straty, ale reagował na to niezwykle aktywny Josh Price. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:44.
Na początku trzeciej kwarty miejscowi doprowadził do remisu. Po chwili zespół trenera Pawła Turkiewicza znowu wyszedł na prowadzenie, dzięki akcjom chociażby Josha Price’a czy Martinsa Laksy. Potem do głosu doszli gospodarze i po 30 minutach było 61:58.

11 listopada Tauron GTK zagra w PreZero Arenie Gliwice z Czarnymi Słupsk. Początek o godz. 13.30

W kolejnej części spotkania Dziki uciekały GTK na osiem punktów. Gliwiczanie ciągle walczyli o korzystniejszy rezultat, a po trójce Martinsa Laksy byli już bardzo blisko. Po chwili Price doprowadził do remisu. W końcówce kolejne wyrównanie zapewnił przyjezdnym Laksa (79:79). Dogrywka!

Dodatkowy czas gry to przede wszystkim popis Price’a. Po jego trafieniu Tauron GTK zwyciężyło ostatecznie 88:87.

Tauron GTK Gliwice: Joshua Price 35, Martins Laksa 17, Kadre Gray 11, Koby McEwen 8, Łukasz Frąckiewicz 6, Terry Henderson 5, Tomasz Śnieg 4, Aleksander Busz 1, Maciej Bender 1.