Koszykarze GTK Gliwice przegrali we własnej hali z drużyną HydroTruck Radom 75:83 (14:21, 18:23, 26:20, 17:19) i przekreślili szanse na udział w play off.
Goście lepiej zaczęli spotkanie i po pierwszych dwóch kwartach prowadzili dwunastoma punktami. GTK było kompletnie bezradne. Zawodzili liderzy: Jordon Varnado, Terry Henderson czy Shannon Bogues. W pierwszych minutach trzeciej kwarty gra nieco się wyrównała i przed ostatnią częścią Hydrotruck prowadził różnicą sześciu „oczek”. W czwartej odsłonie GTK zbliżyło się do rywala na trzy punkty, przyjezdni znów odskoczyli. Gliwiczanie nie byli już w stanie wrócić do meczu. -Widziałem tylko 5 minut koszykówki, jaką chcieliśmy grać – skwitował trener GTK Matthias Zollner.

GTK: Persons 16, Gołębiowski 16, Varnado 9, Henderson 9, Delas 8, Szewczyk 7, Diduszko 3, Wiśniewski 3, Szymański 2, Bogues 2.