Takiej serii Tauron GTK Gliwice nie miało jeszcze w historii swoich występów w koszykarskiej elicie. Nasz zespół zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 96:89 (22:23, 16:27, 25:16, 33:23)!

Początek meczu wcale nie wskazywał na zwycięstwo gliwickiej drużyny. Ostrowianie po serii 11:0 prowadzili nawet na początku drugiej połowy 52:38 i wydawało się, że są na najlepszej drodze do odniesienia kolejnej wygranej w Orlen Basket Lidze. Goście nie dali jednak za wygraną i pokazali charakter. Po przerwie GTK odrobiło część strat, ale nie na tyle by gospodarze mogli mieć problemy z dowiezieniem wygranej. Pod koniec trzeciej kwarty goście jednak niemal w całości odrobili straty. To zwiastowało ogromne emocje w ostatnich dziesięciu minutach, w których „Stalówka” zagrała fatalnie, tracąc aż 33 punkty. Znakomicie grał w szeregach GTK Joshua Price, który zakończył spotkanie z dorobkiem 27 punktów.
W piątek, 1 grudnia nasz zespól zagra w Warszawie z Legią.

Tauron GTK Gliwice: Joshua Price 27, Kadre Gray 22, Martins Laksa 16, Koby McEwen 10, Terry Henderson 7, Łukasz Frąckiewicz 6, Aleksander Busz 3, Michał Samsonowicz 3, Maciej Bender 2.