GTK Gliwice pokonało Trefl Sopot 95:82 i dzięki drugiej wygranej z rzędu dołączyło do grona drużyn z realnymi szansami na grę w play off. Gliwiczanie prowadzili przez cały mecz, a po 24 punkty zdobyli jego amerykańscy rozgrywający: Tayler Persons i Shannon Bogues Jr.
Mecz GTK rozpoczęło podobnie jak w Lublinie, od prowadzenia 7:0, ale przyjezdni nie pozwalali odskoczyć gliwiczanom. Dopiero kiedy trener Matthias Zollner wprowadził do gry duet Bogues - Terry Henderson nasz zespół zdobył dziewięciopunktową przewagę (19:10). Sopocianie nie zamierzali jednak dać za wygraną i zbliżyli się ponownie. Ostatecznie jednak premierowa kwarta należała do gospodarzy (29:23).

Po wznowieniu gry GTK jeszcze mocniej podkręciło tempo i w ataku grało wręcz koncertowo. Persons, Jordon Varnado szaleli na boisku. Dopiero w końcowym fragmencie tej kwarty Trefl złapał oddech i zniwelował część strat (51:37). Ostatnią akcję w tej połowie przeprowadziło jednak GTK i wygrało 24:14. Przewaga miejscowych urosła do 18 punktów (47:29)

Sopocianie po przerwie podjęli próbę odrobienia strat, zmniejszając w 25. minucie przewagę gospodarzy do 10 punktów (63:53). GTK jednak szybko zareagowało i nie pozwoliło sopocianom na dalsze odrabianie punktów. Przed ostatnią partią miało 13 „oczek” zaliczki.

Tę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Przewaga GTK stopniała do zaledwie pięciu punktów (75:70) i trener Matthias Zollner poprosił o czas. Po dwóch akcjach gliwiczanie ponownie odskoczyli (79:70) i tym razem to szkoleniowiec Trefla zażądał przerwy. To jednak nie zatrzymało miejscowych, bo po kolejnych trafieniach z dystansu Szymona Szewczyka i Boguesa losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte (87:70). Ostatecznie GTK wygrało 95:82 i aktywnie włączyło się do walki o play off.

GTK: Tayler Persons 24 (4x3), Daniel Gołębiowski 5, Jordon Varnado 11 (1x3), Szymon Szymański 5 (1x3), Mario Delas 6 - Shannon Bogues 24 (3x3), Terry Henderson 9 (1x3), Szymon Szewczyk 9 (1x3),  Aleksander Wiśniewski 2, Łukasz Diduszko, Stanisław Heliński.