Koszykarze GTK wygrali po raz trzeci w tym sezonie na wyjeździe. Podopieczni Matthiasa Zollnera pokonali Pszczółkę Start Lublin 75:70 (13:16, 16:22, 23:21, 23:11). Gliwiczan do zwycięstwa poprowadził Jordon Varnado, który zdobył 23 punkty.
Początek spotkania należał do GTK, które prowadziło 7:0. Pszczółka Start rychło zniwelowała straty i zdobyła nawet małą przewagę. Po 10 minutach było 16:13 dla gospodarzy. Drugą kwartę zespół z Lublina rozpoczął od serii 5:0, ale później przez trzy minuty nie potrafił zdobyć punktów. Wykorzystali to goście, którzy dzięki kontrze wykończonej przez Daniela Gołębiowskiego zbliżyli się na punkt. Lublinianie odpowiedzieli kolejną serią - tym razem 8:0 - i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:29.

W trzeciej kwarcie Pszczółka Start powiększyło przewagę aż do 15 punktów. Drużyna trenera Matthiasa Zollnera w końcu zareagowała - świetną serią 13:0! Po zagraniach Jordona Varnado zbliżała się nawet na dwa punkty. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 59:52. W ostatniej części meczu przyjezdni ponownie doskoczyli się na dwa punkty, lecz rywale nie chcieli pozwolić na nic więcej. Na około minutę przed końcem Tayler Persons doprowadził jednak do remisu! Później faulowani gliwiczanie trafili pięć rzutów wolnych. Tym samym GTK niespodziewanie wygrało 75:70 i wciąż liczy się w walce o play off.

GTK Gliwice: Jordon Varnado 23, Daniel Gołębiowski 13, Terry Henderson Jr. 10, Shannon Bogues Jr. 9, Tayler Persons 7, Szymon Szymański 7, Szymon Szewczyk 6, Mario Delas 0, Łukasz Diduszko 0, Mateusz Staniczek 0, Stanisław Heliński 0.