Koszykarze Tauron GTK odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w Orlen Basket Lidze. Po wyjazdowej wygranej z Dzikami Warszawa tym razem wysoko pokonali w PreZero Arenie Gliwice Grupę Sierleccy Czarni Słupsk 100:79 (22:24, 27:18, 27:19, 24:18).

Początek meczu należał do gości, którzy prowadzili 17:11. W miarę upływu czasu do głosu zaczęło dochodzić GTK, ale pierwszą kwartę przegrało 22:24. W drugiej od początku gliwiczanie narzucili swój rytm i zdobywali punkty, powiększając przewagę. Wynik po pierwszej połowie wynosił 49:42 na korzyść gospodarzy.

W drugiej odsłonie zawodnicy Tauron GTK Gliwice przejęli inicjatywę i w pewnym momencie osiągnęli rekordową - 26 punktową - przewagę nad drużyną ze Słupska. Wyjątkowo udanym występem mogli pochwalić się Joshua Price i Kadre Gray, którzy zdobyli po 27 punktów. Ich umiejętności i wszechstronność były kluczowe dla naszej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 100:79 na korzyść GTK, które po tej wygranej wskoczyło na 12 miejsce w tabeli.

W najbliższą sobotę, 18 listopada Tauron GTK będzie podejmowało w PreZero Arenie Gliwice lidera tabeli - PGE Spójnię Stargard. Początek meczu o godz. 15.30.

Tauron GTK Gliwice: Kadre Gray 27, Joshua Price 27, Łukasz Frąckiewicz 13, Terry Henderson 13, Martins Laksa 9, Koby McEwen 7, Aleksander Busz 2, Maciej Bender 2, Tomasz Palmowski 0.