Koszykarze GTK Gliwice przegrali po raz szósty z rzędu, a po raz piąty różnicą co najmniej 20 punktów! W niedzielę ulegli we Włocławku tamtejszemu Anwilowi 71:95 (17:21, 15:30, 18:27, 21:17).

Gliwiczanie cztery ostatnie swoje mecze przegrali różnicą 127 pkt, ale we Włocławku początkowo radzili sobie nieźle. Anwil miał problemy ze skutecznością, zwłaszcza w rzutach z dystansu. Włocławianie w drugiej kwarcie w końcu przyspieszyli swoje akcje ofensywne i ich przewaga systematycznie rosła. Po przerwie miejscowi całkowicie panowali na parkiecie, a różnica w trzeciej kwarcie sięgnęła 28 punktów. GTK nie miało żadnych atutów. Goście w pełni potwierdzali statystyczne miano najgorzej broniącej drużyny w EBL, a w ataku ograniczali się do indywidualnych i mało skutecznych akcji. GTK przegrało dziesiąte spotkanie w sezonie i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

GTK: Filip Put 14, Josh Fortune 11, Roberts Stumbris 10, Kacper Radwański 9, Jabarie Hinds 8, Adam Ramstedt 7, Aleksander Wiśniewski 5, Daniel Gołębiowski 4, Matthew Williams 3, Aleksander Busz 0.