W meczu 1. kolejki ORLEN Basket Ligi koszykarze Tauron GTK Gliwice przegrali u siebie z Suzuki Arką Gdynia 73:84 (22:20, 19:15, 18:23, 14:26).

Początek spotkania należał do gości, którzy po trzech minutach prowadzili 10:0. W miarę upływu czasu gospodarze przejęli inicjatywę. Brylował Koby McEwen. W odpowiednim momencie dawał o sobie znać łotewski strzelec, Martins Laksa i pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy. Przez większość drugiego rozdania Arka musiała gonić wynik. Ostatecznie po pierwszej połowie GTK prowadziło 41:35.

W trzeciej kwarcie McEwen i Laksa utrzymywali skuteczność, acz ich popisy częściowo wynikały także z niedociągnięć w defensywie Arki. Gliwiczanie w pewnym momencie odjechali przeciwnikom na 18 punktów przewagi, ale za szybko poczuli się zwycięzcami. Od stanu 53:35 to zespół z Gdyni przejął inicjatywę, której nie oddał do ostatniej syreny. GTK przez chwilę dało jeszcze nadzieję kibicom (71:77), lecz Arka na więcej już nie pozwoliła i zwyciężyła 84:73.

GTK: Martins Laksa 23, Koby McEwen 17, Kadre Gray 11, Tomasz Śnieg 6, Łukasz Frąckiewicz 5, Aleksander Busz 5, Terry Henderson 4, Joshua Price 2, Maciej Bender 0, Tomasz Palmowski 0.