W sobotę, 14 października po ponad 30 latach przerwy do Gliwic wróciła żeńska koszykówka.

W hali OSIR przy ul Akademickiej 26, czyli tej samej gdzie trzy dekady temu grał zespół AZS Politechniki Śląskiej również wystąpiła drużyna pod tą samą nazwą. W swoim pierwszym meczu akademiczki podejmowały UKS Dwójka Kamienica Polski. Były obawy jak poradzą sobie gliwiczanki, ale już po pierwszej kwarcie było wiadomo, że tego spotkania nie mogą przegrać. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Patryka Niczke 98:29. W najbliższą sobotę (21.10) akademiczki podejmować będą ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej, bo to jeden z kandydatów do awansu. Emocji na pewno więc nie zabraknie. Początek spotkania 17.30. Wstęp wolny.

AZS: Julia Jargoń (7), Julia Szydłowska, Marta Szydło (4), Julia Płoszaj (2), Natalia Krzymińska (9), Milena Raudner (17), Amelia Niczke (2), Karolina Podżorska (4), Olga Lizurej (19), Wiktoria Borzęcka (12), Karolina Joniak (7), Julia Adamczyk (15)