Koszykarze GTK Gliwice przegrali dwa ostatnie mecze ligowe. Najpierw ulegli w Starogardzie Gdańskim ostatniej w tabeli Polpharmie, a w minioną sobotę naszą drużynę zdemolowała w Arenie Gliwice trzecia w tabeli Stal Ostrów Wielkopolski.
Spotkanie w Starogardzie było bardzo wyrównane. Szybkie akcje drużyny z Gliwic w pierwszej kwarcie sprawiły, że goście wygrali ją 22:18. W drugiej koszykarze Polpharmy zdobywali punkty i na przerwę do szatni schodzi z minimalnym prowadzeniem 41:38. Druga połowa meczu, to ostra i zacięta walka. Obie ekipy co kilka minut, na zmianę, prowadziły w spotkaniu. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu koszykarze Polpharmy wygrali 92:81.

Stal Ostrów Wielkopolski okazała się być również poza zasięgiem GTK. Już na początku goście znokautowali gospodarzy prowadząc 16:0. Gliwiczanie próbowali w jakiś sposób wrócić do gry, ale Stal natychmiast kontrowała i odskakiwała. Kolejny raz piętą achillesową podopiecznych Matthiasa Zollnera była defensywa. GTK uległo Stali 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26). Co ciekawe, mimo że gliwiczanie przegrali 5 z 6 swoich ostatnich meczów, to nadal liczą się w grze o play-off.

GTK: Shannon Bogues 19, Tayler Persons 17, Jordon Varnado 11, Terry Henderson 11, Daniel Gołębiowski 9, Szymon Szewczyk 6, Mario Delas 4, Szymon Szymański 4, Aleksander Wiśniewski 0.