Tauron GTK Gliwice przegrało u siebie z Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra 90:92 (25:30, 26:24,16:17, 23:21) i nadal pozostaje bez zwycięstwa w Orlen Basket Lidze. Gliwiczanie zamykają ligową stawkę.

Początek meczu był wyrównany, a straty wynosiły nie więcej niż dwa punkty. Na trzy minuty przed końcem kwarty Zastal poderwał się i podwyższył przewagę do siedmiu oczek. Terry Henderson Jr. i Tomasz Śnieg próbowali jeszcze swoimi celnymi rzutami dogonić rywala. Ostatecznie pierwsza kwarta należała do gości (30:25).

Drugą lepiej zaczęli przyjezdni i powiększyli przewagę do dziesięciu punktów. Podopieczni trenera Turkiewicza w porę się obudzili, a za sprawą Łukasza Frąckiewicza i Mcewen’a zmniejszyli stratę do pięciu oczek. Zastal nie oglądał się na rywala i szybko wrócił na właściwie tory. GTK mimo to nie poddało się, a skuteczna gra Hendersona Jr. i Gray’a, pozwoliła na zmniejszenie straty do trzech punktów na koniec połowy (51:54).

W pierwszej minucie drugiej odsłony Gray zmniejszył przewagę do jednego punktu, lecz przyjezdni wrócili jeszcze z większą mocą i za chwilę mieli sześć oczek więcej. Nie na długo… Price trafił pięć rzutów osobistych i dodatkowo rzut za dwa, a strata zmalała do jednego punktu. Ta część gry od samego początku była rozgrywana kosz za kosz. Po stronie gospodarzy celnie rzucał Henderson Jr. I rozgrywający bardzo efektywne spotkanie, Price. Skutkiem było prowadzenie GTK czterema punktami. Po 30 minutach, dzięki „trójce” Kamaki Hepy to Zastal wyszedł na prowadzenie 71:67. Lepiej w ostatnią kwartę meczu weszli gliwiczanie, którzy wygrywali 72:71. Zastal się jednak pozbierał. Na 4 minuty przed końcem goście prowadzili 87:81. W końcówce gospodarze próbowali odwrócić niekorzystny wynik, ale punkty pojechały do Zielonej Góry. Zastal wygrał 92:90.

Tauron GTK Gliwice: Price 22, Mcewen 19, Gray 18, Henderson Jr. 17, Frąckiewicz 10, Laksa 2, Śnieg 2, Palmowski 0, Busz 0, Bender 0.